Eğitim hayatımız, iş hayatımız, hobilerimiz sebebiyle pek çok ortama girip pek çok insanla karşılaşıyoruz. Doğamız gereği insanlarla sürekli ilişikler içerisindeyiz. Bazılarımız kolay iletişim kurarken bazılarımız yeni insanlarla tanışmak da oldukça zorlanıyorlar. Eğer siz de yeni insanlarla tanışmakta zorlanıyorsanız sizi motive edecek 5 maddeyi bir araya getirdik. Yeni insanlarla tanışmanın olumlu yönlerini görmeye hazırsanız sizi aşağıya alalım. 🙂

Size Motivasyon Kaynağı Olurlar

Yeni insanlarla tanışmanız aslında yeni ilham kaynakları alabileceğiniz anlamına gelir. Bu nedenle tanışacağınız her yeni insan, bakış açınızı zenginleştirerek yeni fikirler düşünmenize yardımcı olur. Sürekli olarak insanlarla paylaşım halinde bulunmak takım çalışmasına dahil olmayı da sağlar. Farklı fikirler içerisinde olmanız sizin motivasyonunuzu yükseltir.

5 Maddede Yeni İnsanlar Hayatımızı Nasıl Değiştirir

Yeni Bir Arkadaş Başka Yeni Bir Arkadaşın Habercisi Olur

Bir insanla tanışmak, birçok yeni insanla tanışmak için fırsattır. Yeni ve büyük bir sosyal ağ elde etmenizi sağlar. Yalnız kalmaktan korkuyorsanız, bu korkunuzu yenebilirsiniz. Elde ettiğiniz arkadaşlık çevresi ile, özgürce seçim yapmanıza da yardımcı olur. Karar alma ve karar verme sürecinde destek bulmanızı, hayatınızdaki insanları örnek alarak seçimlerinizde özgür bir yapıya sahip olmanızı sağlar.

Farklı Yönlerinizi Keşfetmenize Olanak Tanır

Mevlana, “Bana arkadaşını söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim.” derken büyük bir tespit yapmıştır. İnsanların mutlaka kendisini başkasına tanıtmadığı gizli bir yönü vardır. Bu gizli yönü bulmak için yeni insanlarla tanışmak gerekir. Kimi zaman karşınızdaki insan size bir ayna olur. Kendinizi tanımanızı sağlar. Farklı ortamlar görmek, farklı zevkleri bilmek ve farklı kişilikleri tanımak ruhunuzu aydınlatmaya yardımcı olur.

5 Maddede Yeni İnsanlar Hayatımızı Nasıl Değiştirir

Yeni İnsanlar Risk Almanızı Sağlar

Konfor alanınızın dışına çıkarak risk almanızı sağlar. Kendinizi daha güçlü hisseder ve sandığınızdan daha fazla başarıyı elde edebileceğinizin farkına varabilirsiniz. Bu sayede büyük resmi görebilir, kendinizi keşfedebilirsiniz. İmkansız diye bir şey olmadığını, insanların başardıklarını ve başarısızlıklarını keşfederek farklı yönlerinizi tespit edebilirsiniz.

Hayatınıza Yeni Sayfalar Açar

Yeni başlangıçlar yaptığınız zaman geçmişin musallat ettiği kederi, yeni ve güzel anılarla ardınızda bırakabilirsiniz. Yeni insanlarla tanışmak yeni bir sayfa açmak gibidir. Geçmişteki hatalardan ders alarak bu sayfalara harika öyküler yazabilirsiniz. Üstelik yeni tanıştığınız insanlar sizi geçmişiniz için yargılamaz. Bu açtığınız yeni sayfalara en iyi arkadaşınızı veya hayatınızın aşkını yazabilirsiniz. Bu yüzden bir merhabayı bir kaç dakikalık sohbeti esirgemeyin. Karşımızdaki de bizim gibi bir insan ve bizden hiçbir farkı yok. Kendinize güvenin ve geçmişte yaşadığınız kötü tecrübeleriniz sadece birer ders niteliği taşısın. Onların hayatınızı etkilemesine izin vermeyin.

Kaynakça:

1,2