Son yıllarda teknolojik aletlerin gelişmesiyle bozulan radyo alışkanlığının yerini yakın zamanda popülerleşen podcast kanalları aldı. Spotify üzerinden keyif alarak dinlediğim üç kanalı sizler için anlattım.

Podcast Kanalları

Teras Noir

Meriç Aral ve Efe Tunçer’in Podcast kanalları olup genellikle oyuncuların konuk edildiği ve genel olarak medyanın, tiyatronun ve sinemanın gidişatı hakkında keyifli sohbetlere ortak olduğunuz sıcak ve içten bir kanal. “Olmalı Mı, Olmamalı Mı?” bölümü ve “Serkan Keskin Dosyası” güzel başlangıçlar olabilir.

Bu Mu Yani?

podcast-kanallarından-Bu-Mu-Yani?

Aslında çoğumuzun hayatının içinde olan konulardan bahseden bu podcast kanalında herkesin kendinden bir şeyler bulabileceğine eminim. Ben “konfor alanı” bölümünü çok beğenmiştim. Bunun dışında diğer başlıkların da ilgi çekici olduğunu söyleyebilirim.

Endişeli Psikolog-Zeynep Özgen

Psikoloji ile ilgili birçok bilgilendirici içerikle karşılaşırken sohbet havasında içerikler bulmak oldukça zor. Bu sohbet havasını yakalayabileceğiniz ve kendi yaşadığınız sorunlarla ilgili bilinçlenebileceğiniz bir kanal olan Endişeli Psikolog; “Hayatı Kaçırma Korkusu”, “Yalnız Kalabilmek” gibi bölümleri ile endişelerinize ve diğer duygularınıza hitap eden sohbetlerine sizi dahil ediyor.

Podcast dinlemek de tıpkı kitap okumak gibi öznel bir faaliyet. Eğer konu sizi çekmiyorsa dinlemek zorlaşıyor. Bütün konularını sıkılmadan dinlediğim podcast kanallarının genele hitap ettiğini düşündüğüm kadarını sizlerle de paylaşmak istedim. Umarım dinlersiniz ve beğenirsiniz.

Editör: Buse Doğan