Yaz ayları dizisiz geçmez, özellikle de Netflix dizileri olmadan asla! Bu yazı sonrası başlayacağınız diziler ile hem Ağustos ayınız renklenecek, hem de dizi hafızanıza kaliteli diziler eklemiş olacaksınız. Şimdiden iyi seyirler!

1. The Good Place – IMDb 8,2

Ağustos Ayınızı Renklendirecek 5 Netflix Dizisi

Eleanor ölümünün ardından bir hata sonucu İyi Yer (Cennet)’e gelir. İyi Yer’deki varlığının bir karışıklık sonucu olduğunu anlayan Eleanor, dünyada yaptığı kötülükler ile Kötü Yer’e gideceğini anladığında burada kalmak için elinden geleni yapar. İyi Yer’deki ruh eşi Etik Uzmanı olan Chidi’den Etik dersleri alarak iyi olmayı öğrenmeye çalışan Eleanor için işler bir süre sonra karışmaya başlar. İlk bölümden sizi içine çeken, 20’şer dakikalık bölümleri ile sizi sıkmayan The Good Place, Ağustos ayının olmazsa olmazı dizilerinden!

2. Bodyguard – IMDb 8,2

Ağustos Ayınızı Renklendirecek 5 Netflix Dizisi

Bir terör saldırısının engellenmesine yardımcı olan savaş gazisi, katıldığı savaşın en önemli destekçilerinden biri olan politikacıyı koruma görevine atanır. Game of Thrones’tan tanıdığımız Richard Madden’ın başrolünde olduğu The Bodyguard, 6 bölümlük ilk sezonu, sizi sıkmayacak tam dozunda aksiyon sahneleri ve diyalogları ile kaçırmamanız gereken bir dizi.

3. Dead To Me – IMDb 8,2

Ağustos Ayınızı Renklendirecek 5 Netflix Dizisi

Dizi öfke sorunu olan ve kocasını yeni kaybetmiş Jen ile eksantrik bir iyimser Judy’nin güçlü arkadaşlığını konu alıyor. Kocasının vurkaç olayı ile ölümünün ardından toparlanmaya çalışan Jen, yas tutan insanların olduğu bir yardım terapi grubunda Judy ile tanışır ve ikisininde hayatı tamamen değişir. Kara komedi türünde 25’şer dakikalık bölümleri ve henüz yayınlanan tek sezonu ile Ağustos ayının çıtır cipsi Dead To Me, Christina Applegate ve Linda Cardellini başrollerinde, kesinlikle izlenmeli.

4. La Casa De Papel – IMDb 8,6

Ağustos Ayınızı Renklendirecek 5 Netflix Dizisi

Bir suç dehası planını gerçekleştirmek üzere polisi ustalıkla yönlendirirken sekiz hırsız, rehineler alarak kendilerini İspanya Kraliyet Darphanesine kilitler. Dünya çapında büyük bir ilgi görerek fenomen haline gelen La Casa De Papel, 19 Temmuz’da 3. sezonu ile seyircilerin karşısına çıktı. Zekice planlanmış kurgusu ile bölümleri nasıl ilerlettiğinizi anlayamayacak kadar sürükleyici bir dizi arıyorsanız La Casa De Papel tam olarak aradığınız kumaş.

5. The Society – IMDb 7,1

Ağustos Ayınızı Renklendirecek 5 Netflix Dizisi

West Ham’in genç sakinleri otobüslerle kamp yapmak için gittikleri yoldan heyelan sebebiyle kasabaya geri getirildiklerinde bir şey fark ederler: kasabadaki herkes gizemli bir şekilde ortadan kaybolmuştur. Kasaba yaşadıkları yerin tıpatıp aynısıdır ancak ailelerine dair tek bir ize bile rastlamazlar. Bir yandan eve dönmenin yollarını araştırırken bir yandan kendi kuralları ile yeni bir düzen kurmaya çalışırlar. Dizide Legion dizisinden tanıdığımız Rachel Keller ve Big Little Lies dizisinden Kathryn Newton gibi ünlü isimler yer alıyor. Dizinin aynı zamanda The Leftovers dizisi ve Nobel Edebiyat Ödüllü İngiliz yazar William Golding’in Sineklerin Tanrısı isimli kitabından ilham alındığı söyleniyor.

Kaynakça:

1