Film sezonunun en hareketli ve en güzel filmlerinin vizyona girdiği kış ayları geldi çattı! 2020’ye son bir ay kala yılın son filmlerini izlemeye ne dersiniz? Sizler için hazırladığımız listemizde birbirinden bağımsız ve güzel 6 film yer alıyor. İyi seyirler dileriz!

1. Portrait of a Lady on Fire / Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi

Aralık Ayında İzlemeniz Gereken 6 Film 1

Vizyon tarihi: 6 Aralık 2019

Tür: Dram, Tarih

Filmekimi’nde izleme fırsatı bulamayan sinemaseverler için 6 Aralık’ta bu güzel film vizyona giriyor. Film, 18. yüzyılda bir ressamın modeliyle aşkını anlatıyor. Céline Sciamma yönetmenliğinde Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi, Cannes Film Festivali’nde En İyi Senaryo ödülünü almıştı.

2. The Aeronauts / Balon Pilotları

the aeronauts / balon pilotları ile ilgili görsel sonucu

Vizyon tarihi: 6 Aralık 2019

Tür: Macera, Biyografik

Yıl 1862. Hava pilotu Amelia Wren ve meteorolog James Glaisher’ın daha önce çıkılmamış bir yükseklik rekorunu kırmak için çıktıkları keşifte, zorlu bir hayatta kalma mücadelesi vermeye başlarlar. Yönetmen koltuğunda Peaky Blinders’tan tanıdığımız Tom Harper, başrollerde ise Her Şeyin Teorisi’nden akıllarda kalan Eddie Redmayne ve başarılı aktris Felicity Jones yer alıyor.

2. Beanpole / Uzun Kız

beanpole 2019 ile ilgili görsel sonucu

Vizyon tarihi: 6 Aralık 2019

Tür: Dram

Film, 2.Dünya Savaşı sonrasında, hayatlarını sürdürebilmek için bir anlam ve umut bulma peşinde olan Iya ve Maşa adlı iki genç kadının mücadelesini konu alıyor. Yönetmen Kantemir Balagov, filmin aynı zamanda senaryo yazarı. Birçok festivalden ödülle dönen Uzun Kız, aynı zamanda Rusya’nın 2020 Oscar adayı olarak seçildi.

3. Little Joe / Küçük Joe

little joe 2019 ile ilgili görsel sonucu

Vizyon tarihi: 13 Aralık 2019

Tür: Dram, Bilimkurgu

Alice, genetik bilimi ile ilgilenin bir bitki yetiştiricidir. Laboratuvar ortamında genetik deneylerle Alice’in ürettiği tuhaf kırmızı bitki ‘Küçük Joe’, kokusuyla insanlara mutluluk verir, ama polenini ciğerine çeken bir daha aynı insan olamaz. Bunların gerçek mi yoksa birer hayal ürünü mü olduğunu ayırt edemeyen Alice, kendisini tuhaf bir oyunun içerisinde bulur. Emily Beecham, aynı zamanda filmdeki rolü ile Cannes Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü aldı.

4. Jumanji: The Next Level / Jumanji: Yeni Seviye

jumanji the next level ile ilgili görsel sonucu

Vizyon tarihi: 13 Aralık 2019

Tür: Macera, Komedi

İki yıllık kısa bir aranın ardından Jumanji: Vahşi Orman’ın devam filminde ekip yeniden bir araya geliyor. Ekibi bu sefer kuralları değişmiş bir oyun, uçsuz bucaksız çöl ve karlarla kaplı maceralar bekliyor. Serinin kadrosuna It’s Always Sunny in Philadelphia serisinin sevilen oyuncusu Danny DeVito katıldı.

5. Star Wars: The Rise of Skywalker / Star Wars: Skywalker’ın Yükselişi

Vizyon tarihi: 20 Aralık 2019

Tür: Bilimkurgu, Macera

Yeni Star Wars üçlemesinin son filminde Kylo Ren, Büyük Lider Snoke’u öldürmesinin ardından İlk Düzen’in yeni Büyük Lider’i olmuştur. Acımasız yönetiminin altında galaksi yavaş yavaş umutsuzluğa kapılmaktadır. Luke Skywalker’ın Güç’le birleşmesinden sonra Rey kendi içindeki gücü benimsemiş, onu geçmişte tutan bağlarını kesmeyi başarmıştır. Kylo Ren ve Rey’in arasındaki çatışma giderek artarken, İlk Düzen’de de içsel çalkantılar yaşanmaktadır. Güçte kalabilmek için giderek acımasızlaşan Kylo Ren, onu yenmek için sürekli çalışan Rey, tekrar ortaya çıkan Ren Şövalyeleri, Direniş’i büyütmeye çalışan Poe ve Fin, karanlığın ve aydınlığın savaşı galaksideki tüm dengeleri değiştirecektir.

6. Apocalypse Now Final Cut

apocalypse now final cut ile ilgili görsel sonucu

Vizyon tarihi: 27 Aralık 2019

Tür: Dram, Savaş

Francis Ford Coppola’nın efsanevi filmi Apocalypse Now, yönetmenin kurguladığı siyah beyaz Final Cut versiyonu ile, restore edilmiş olarak tekrar seyirci karşısına çıkıyor. 40. yılına özel olarak olarak gösterilecek film Marlon Brando, Martin Sheen, Robert Duvall, Laurence Fishburn, Harrison Ford ve Dennis Hopper gibi muhteşem oyuncuları kadrosunda barındırıyor. Filmin hikayesi, Vietnam’da görev yapan bir Amerikan askerinin, kendini tanrı ilan etmiş kaçak bir özel tim albayını öldürmekle görevlendirmesi ile başlıyor.