Herkesin günlük belirli beslenme alışkanlıkları vardır. Fakat kimi insanlar bu durumu takıntı haline getirebiliyor ve başarılı olmalarını bu alışkanlık ve takıntılarına bağlıyor. Peki başarılı ve ünlü kişilerin birbirinden tuhaf beslenme alışkanları nelerdir? Gelin inceleyelim.

1)Mark Zuckerberg

alışkanlık

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’in takıntı haline getirdiği bir beslenme alışkanlığı var. O da sadece kendi avladığı hayvanların etini yemek.

2)Steve Jobs

alışkanlık

Apple Computer Inc.’ın kurucu ortaklarından biri olan ünlü Ceo Steve Jobs’u hepimiz tanırız. Steve Jobs,başarılı olmasının ardındaki özelliklerden birinin sade bir düzene sahip olmasından dolayı olduğunu söylüyordu. Bu gerek tek tip kıyafet seçmesinden gerek tek tip bir beslenme alışkanlığı seçmesinden dolayıydı. Çünkü bu gibi rutin şeylere kafa yormayı vakit kaybı olarak görüyordu. Onun en ilginç beslenme alışkanlığı ise haftada sadece belirli şeyler yemesiydi. En çok takıntılı olduğu yiyecek ise havuçtu. Hatta arkadaşları onun bir dönem çok havuç yemesinden dolayı cildinin sarardığını söyleyip onunla kafa bulurlarmış.

3)Bill Gates

alışkanlık

Microsoft şirketinin kurucularından ve servetiyle tanınan Bill Gates’in ise vazgeçemediği içecek Tang Meyve suyuymuş. Bunun ona enerji verdiğini ve daha iyi hissettirdiğini söyleyen Bill Gates her gün en az 2 bardaktan çok içermiş.

4)Charles Darwin

alışkanlık

Evrim bilimci Charles Darwin, keşfettiği yeni hayvan türlerinin birçoğunu yerdi. Aralarında iguana, armadillo ve baykuş da varmış fakat yediği yönünde olan söylemleri reddedermiş. Şşt aman sakın kimse duymasın! 😃

5)Lyoto Machida

alışkanlık

Eski hafif siklet boks şampiyonu Lyoto Machida kendi idrarını içiyor. Bu tavsiye babasına aitmiş ve bunu vücutları için bir detoks olarak görüyorlarmış. Sanırım baba-oğul dünyanın bir gün susuz kalmasına karşı şimdiden alıştırma yapıyor.

6)Stephen King

alışkanlık

Biz onun yazdığı korkunç romanları okuyup ürperirken meğer o yazarken cheesecake yiyormuş ve ne zaman cheesecake yiyerek yazmaya başlasa kendisine inanılmaz ilham veriyor ve bir oturuşta birçok sayfa hikaye yazabiliyormuş. Hatta cheesecake yerine o tatlıya kendisine ilham verdiği için Kingcake demeye başlamış.

7)Andy Warhol

alışkanlık

Pop Art akımının en önemli temsilcilerinden Andy Warhol’un, havaalanında unuttuğu çantasının tamamen şeker, sakız ve kurabiyeyle dolu olduğu ortaya çıkmıştı. Tamamen şeker bağımlısı olan Warhol şekerin kendisine mutluluk verdiğine ve onu daha dikkatli yaptığına inanırmış.

8)Vladimir Vladimiroviç Nabokov

alışkanlık

Rus asıllı Amerikalı ünlü yazar olan Vladimir Vladimiroviç Nabokov’un en büyük tutkusu kelebek avlamak ve onun koleksiyonunu yapmaktı. Koleksiyonunu yaptığı kelebeklerin bazılarını ise afiyetle yermiş. Hatta tatlarının badem ile yeşil peynirin kombinasyonuna benzetirmiş. Kelebeklerin azılı düşmanı olan Nabokov’un bir dönem kelebek soylarını tehlikeye attığı için halk ve hükümet tarafından ağır eleştiriler aldığı rivayetleri vardır.