Yaşadığımız başarısızlıklar sonrasında güçlü bir şekilde ayakta durabilmek için neler yapmalıyız? Alanında uzman, başarılı girişimciler bu konuda neler düşünüyor? Bu yazımızda 3 girişimcinin bu konudaki düşüncelerine yer verdik. Keyifli okumalar!

Sohin Shah, InstaLend’in kurucusu

başarısız

“Başarısız olmamızın sonucunu tüm hayatımızla bağdaştırmamayı anlamak çok önemlidir. İç gözlemlerim ve olaylara bakış açım, hangi yaklaşımların benim hayatımda işe yaramadığını kavramam her başarısızlığımdan ders çıkartabilmeme yardımcı oldu.”

Carisa Miklusak, Tilr’in CEO’su

başarısız

“Başarısızlık veya gerileme dönemi sonrası asıl hedefe ve büyük resme odaklanmak, olumlu kalabilmek için en iyi yoldur. Hepimiz bir adım ileri, iki adım geri kavramını biliyoruz. Olumlu ya da olumsuz her türlü deneyiminden sonra kazanımlarınızla hedefinize doğru ilerlemek, pozitif kalmanın en iyi yoludur.”

Brandon Houston, Switch Video CEO’su

Başarısızlığın Ardından Güçlü Kalabilmek İçin 3 İpucu 1

”Eğer yaşadığınız şeyler sonucu bir şeyler öğrenebiliyorsanız, o bir başarısızlık değildir ve hemen hemen her zaman başarısızlıklarınızdan bir şeyler öğrenebilirsiniz. Her tecrübenin size hem iyi hem de kötü şeyler öğretebileceğini ancak her zaman iyi şeyler öğrenen tarafta olmanız gerektiğini kendinize hatırlatın.”

Kaynakça: 1