CES Nedir?

CES (Consumer Electronics Show) 1967 yılından bu yana her yıl düzenlenen teknoloji fuarıdır. Her yılın Ocak ayında Las Vegas’ta dünyaca ünlü teknoloji şirketlerinin demo ürünlerini tanıtan fuar dünyanın dört bir yanından gelen misafirlere ev sahipliği yapıyor.

Dell Alienware Concept Ufo

ces

Portatif mini oyun konsolu fuarın en gözde cihazlarından biri 1200p çözünürlüğü ile göz şöleni yaşatan konsol 8 inçlik ekranıyla tatmin edici bir oyun deneyimi sunuyor. Cihazın en çarpıcı özelliği ise Windows 10 işletim sistemi ile çalışması ve tüm PC oyunlarını desteklemesi.

Sony Vision-S

CES 2020'nin En İyi Teknolojik Ürünleri Neler? 1

Sony, otomobil piyasasına hızlı bir giriş yaptı. Sony Vision-S elektrikli araçlar arasına iddialı bir giriş yaptı. 33 dahili ve harici sensör barındıran otomobil, 5G bağlantı desteği ve sürücü yardım özellikleriyle göz dolduruyor.

Segway S-Pod

CES 2020'nin En İyi Teknolojik Ürünleri Neler? 2

Bu harika bu mobilite cihaz 24 mil/s kadar çıkan otomatik dengeleme ve frenleme gibi özellikleriyle donatılmış bir kapsüldür.

Samsung Ballie

CES 2020'nin En İyi Teknolojik Ürünleri Neler? 3

Akıllı asistanlar hayatımıza girmeye devam ediyor son olarak Samsung Ballie asistanlıktan bir tık ileriye gidiyor ve arkadaşınız oluyor. Ev özelliklerinin yanı sıra fitness arkadaşınız olabiliyor.

Robotik Dr.Caro

CES 2020'nin En İyi Teknolojik Ürünleri Neler? 4

Bu küçük robot sayesinde Atrofiye kaslarını güçlendirmek isteyen hastalarının el becerisini yeniden kazanmasını amaçlayan faydalı bir yardımcıdır.

Teknoloji hayatımızın değişmez bir gerçeği önemli olan elimizdeki gücü fayda sağlamak için kullanmamız. Bu yazımızda bizler için fayda sağlayan CES fuarını inceledik, gelecek yıllarda bu Türk firmalarında stantlarda bizleri gururlandıracağına inanıyoruz.

Kaynakça: 1