Acısıyla tatlısıyla, su gibi geçip giden 2019’un bitmesine yalnızca bir gün kaldı. Yeni yıl, bembeyaz bir sayfayla bizleri bekliyor. Hepimiz bize verilen bu sayfaları mutluluk dolu anılarla doldurmak istiyoruz elbette, işe yeni yılı en güzel şekilde karşılayarak başlıyoruz. Her ülke birbirinden ilginç kutlamalarla umut dolu yeni yılı karşılıyor. Hadi bu ilginç kutlamalara göz atalım!

Hollanda

yeni yıl

Hollanda’da yılbaşı deyince akla ilk gelen şehir kuşkusuz Amsterdam’dır. Saatler tam 00.00’ı gösterince havai fişek gösterileri büyüleyici bir göz ziyafeti sunar. Gece, sokak partilerinde ve gece kulüplerinde devam eder. İnsanlar, kentin orta yerine koyulan ihtişamlı yılbaşı ağacının kötü ruhları kovduğuna dair inanca sahipler.

İspanya

Dünya Yeni Yıla Nasıl Giriyor? 1

Rotamızı İspanya’nın en gözde şehirlerinden başkent Madrid’e çeviriyoruz. Madrid halkı, yeni yılı Puerto del Sol meydanındaki saatin önünde toplanıp karşılıyorlar. Ayrıca, ilginçtir ki tüm yıl şans onlarla birlikte olsun diye 12 tane üzüm yiyorlar ve gece havai fişek eğlenceleriyle devam ediyor.

İzlanda

Dünya Yeni Yıla Nasıl Giriyor? 2

İzlanda yeni yıla doğal güzellikler eşliğinde giren şanslı bir ülke. Kuzey ışıklarının eşsiz güzelliğiyle büyüleyici havai fişek gösterileri bir arada adeta bir şölen yaşatıyor. Doğanın güzellikleriyle yeni yılı karşılamak isteyenler için harika bir seçenek olacaktır.

Brezilya

Dünya Yeni Yıla Nasıl Giriyor? 3

Brezilya’da yeni yıl yaz festivali tadında karşılanır. Milyonlar Copacabana Plajına akın eder ve tüm gece canlı müziklerle, deniz keyfi yaparken havai fişekler eğlenceyi doruklara çıkartır.

Amerika Birleşik Devletleri

Dünya Yeni Yıla Nasıl Giriyor? 4

Eğlence denildi mi akla hiç kuşkusuz eğlencenin başkenti Las Vegas gelir. Şehir yeni yılı adına yakışır karşılıyor; lazer şovları, konserler, sokak partileri ve daha niceleri sizi uyanmak istemediğiniz bir rüyaya alıp götürüyor.

Bu yazımızda ülkelerin yeni yılı nasıl karşıladıklarını inceledik. Her yeni yıl bizler için yeni bir fırsat umarız ki 2020 sizler için unutamayacağınız mutluluklarla dolu bir yıl olur. Sevdiklerinizle beraber mutlu yıllar!

Kaynakça: 1