Kahinlik… Bu özellik birçoğumuza gerçek dışı gelebilir. Çevremizde bu tarz hikayeler anlatıldığında ‘çok saçma, ne alakası var’ gibi cümleler duyabiliriz. Ama bu kelime, aklımızdan hep “acaba” diye geçirtip ürkütmüştür bizi. Baba Vanga ve Nostradamuz’un yanında bir de o var, nam-ı diğer Edgar Cayce.

Yaşamı

1877-1945 yılları arasında yaşamış olan Cayce, “Uyuyan Kahin” adıyla tanınan bir medyumdu. Edgar Cayce, daha çocukken sebebi bilinmeyen bir durumdan dolayı komaya girdiğinde, ruhsal güçlere sahip olduğu anlaşılmıştı. Doktorlar bir türlü onu komadan çıkaramıyordu. Komadayken Cayce konuşmaya başladı ve “Özel bir yakı yapın ve enseme kuvvetlice bastırın” dedi. Doktorlar denemekte fayda var diyerek söylediği yöntemi uyguladı ve Cayce o akşam gözlerini açtı. Ve onun bu serüveni daha küçük yaşta başlamış oldu.

Edgar Cayce

Çocukken arkadaşlarından epey farklı davranıyor, annesine ölmüş akrabalarıyla iletişim kurduğunu söylüyordu. Küçük Cayce maddi yetersizlikten dolayı okulu bırakıp çalışmaya başlamak zorunda kaldı. Fakat ilerleyen günlerde Edgar Cayce’in gırtlak hastalığı patlak verdi ve sesini kaybetti. Bu hastalık zamanında, çocukluk yıllarında yaşadığı trans hali aklına geldi ve bunu bir kez daha denemek istedi. Bir gün arkadaşından, uyku esnasında eğer ki bir şeyler söylerse bunları yazmasını istedi. Edgar Cayce uyandığında hiçbir şey hatırlamıyordu ama arkadaşı tüm söylenilenleri yazmıştı. Söylediği tedavi yöntemini uyguladı ve Edga Cayce’in sesi yerine geldi.

Arkadaşı Layne’ın bir ayağı felçlidir ve o, Edgar Cayce’in bu olağanüstü yeteneğini bilmektedir. Bir gün Edgar Cayce yine uykuya geçer ve reçeteyi yazar. Uyandığında yine tüyler ürpertici bir cevap verir: “Burada ne yazdığını dahi bilmiyorum. Bunlar büyücülük şeyleri, bence bu tedaviyi denememelisin.” der. Ama Layne bu tedaviyi uygular ve kısa bir sürede iyileşir. Edgar Cayce hayatı boyunca bu olaylar gibi birçok reçete yazmıştır. Edgar Cayce öldüğünde, geride tedavi edilen en az 30.000 hastayla ilgili raporları bıraktı. Adına kurulan Cayce Vakfı bugün hala çalışmalarını sürdürmektedir.

Edgar Cayce

Kehanetleri

  1. Birinci Dünya Savaşı bittiğinde kendisinin trans halindeyken yaptığı açıklamalar toplanmış ve “Eğer Versay Konferansı başarılı olursa, dünya barış dolu bir bin yıl geçirecektir. Eğer başarısız olursa; dünya, aynı faktörlerin 1940 yılında insanlığı ikinci ve çok daha dehşetli bir savaşa sürüklediğini görecektir.” açıklamasında bulunmuştur.
  2. Edgar CayceBir başka trans halinde; “Poseidia, Atlantis’in tekrar yükselecek olan ilk kı­sımları arasında yer alacaktır. Bunu 1968 ve 1969’da bekleyin, pek uzak sayılmaz!” sözlerini söylemiştir.
  3. Edgar Cayce, 1934 yılında Hitler’in Almanya’nın başına geçeceğini söylemiştir.
  4. Cayce’ın teknolojiyle ilgili bir kehaneti ise: “Elektrikli arabalar yapılacak, ışıktan silah üretilecektir.”
  5. Edgar Cayce, Vietnam savaşının başlama tarihini söylemiştir ve savaş tam o tarihte başlamıştır.

Ve daha niceleri…

Son olarak;

Başta da söylediğim gibi Edgar Cayce değil sadece, hikayelerinden söz edilen daha birçok kahin var. Bu kahinlerin hayat hikayelerinin, yaşadıklarının, yaşattıklarının ne kadarı doğru ne kadarı yanlış bilinmez elbette ama ilk okuduğumda oldukça şaşırmıştım, o yüzden bunu, sizlerle de paylaşmak istedim. Siz bu konuda neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyorum..

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere. Sağlıcakla kalın. 🙂

 

Kaynak: İnsan ve Kehanet, Kanıtlı Öngörümler, BAM