2020 yılında ses getiren bir Netflix içeriği olan Emily In Paris ile ilgili birçok haber yapıldı. Bu haberlerin en önemlisi ise dizinin yaratıcısının Darren Star olmasıydı. Sex And The City gibi popüler bir dizinin yaratıcısı olan Darren Star, bu kez Emily In Paris ile izleyicinin karşısına çıkıyor. Peki Emily In Paris hakkında daha da ilginç bilgilerin olduğunu biliyor muydunuz?

Not: Bu yazı spoiler içermektedir!

Şef Gabriel

Dizinin ana erkek karakteri olarak karşımıza çıkan Şef Gabriel, Emily’nin alt komşusu olarak diziye dahil oluyor ve olaylar bu şekilde gelişmeye başlıyor. Lucas Bravo’nun hayat verdiği bu karakter, dizinin yayınlanmasından kısa bir süre sonra sosyal medyanın gündemine düşmüş ve birçok hayran kazanmıştı. Burada ilginç olan kısım ise dizide başarılı bir aşçıyı canlandıran Lucas Bravo’nun geçmiş yıllarda da aşçı olarak çalışmasıydı.

Paris

Uyum Meselesi

Dizi yayınlandıktan kısa bir süre sonra gündeme, Fransızlar için oluşturulan ön yargı oturmuştu. Emily, Paris’e gittikten sonra oradaki yerlilerin bazen kendi aralarında bile İngilizce konuştukları gözlerden kaçmazken bir turist olarak gittiği ülkede ısrarla İngilizce konuşan Emily izleyicilerin dikkatini çekmişti.

Emily

Kostüm Tasarımcısı

Dizideki her karakterin kendine özel bir giyim tarzı var. Elbette modayla ilgili diyebileceğimiz bu dizide farklı bir durumun söz konusu olmayacağı aşikar. Tıpkı Sex And The City’de olduğu gibi dönemin modasına ve renklerine hakim bir kostüm tasarımı bulunmakta fakat bu bir tesadüf değil çünkü dizinin kostüm tasarımcısı Sex And The City’nin kostüm tasarımcısı olan Patricia Field.

Oyuncular Birlikte Yaşıyordu

Büyük bir bölümü Paris’te çekilen dizinin oyuncuları bir süre birlikte yaşadılar. Ashley Park, Lucas Bravo ve Samuel Arnold dizi çekimleri süresince aynı evi paylaşmışlar.

Dizi

Otel Sahnesi Bir Yerlerden Tanıdık Geliyor

Dizinin Sex And The City ile tek benzerliği kostüm tasarımcıları değil. Zamanına damga vuran Sex And The City dizisinin finaline ev sahipliği yapan otel, Emily In Paris’in bir bölümüne de ev sahipliği yaptı. Sex And The City izleyicileri elbette bu detayı da gözünden kaçırmamıştır. 🙂

Peki siz Emily In Paris ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Sizce Emily In Paris’in yayın hayatı uzun sürecek mi?

Kaynakça: 1, 2

Editör: Berfincan Doğan