Her zaman değil ama bazı zamanlarda aklımıza farklı sorular gelir. Örneğin, bugün dünya ne günü? Özel günler başlığıyla arattığınız zaman karşınıza yüzlerce gün ve o günlerin anlamları çıkar. Ne kadarı doğrudur bilemiyorum ama bazıları enteresan, bazıları komik, bazıları ise gerçekten bilinmesi gereken fakat bilmediğimiz günlerdir.

31 Ocak Sokak Çocukları Günü

Sokak çocukları günü de bilindik günler gibi kutlansaydı eğer çok güzel manzaralar görebilirdik. Umarım herkes böyle bir günün olduğundan haberdardır.

17 Şubat Rastgele Kibarlık Günü

Gün içerisinde gerek stres, gerek acele, gerekse yoğun tempodan dolayı sinirlerimiz gerilebiliyor veya yaşadığımız bir sorun bizi mutsuz edebiliyor. Böyle günlerde çevremizdekilere de istemeden kötü davranabiliyoruz. Bazen bunu yapmamamız gerektiğini hatırlatan bir gün olması şahane olabilir.

22 Şubat Mütevazi Olma Günü

Egolarımızdan arınabileceğimiz, arındığımızda da insanlığımızdan bir şey kaybetmeyeceğimiz özel bir gün daha. 🙂

17 Mart Dünya Uyku Günü

Uykucuların beğeneceği bu günün tatil ilan edilmesi gerekiyor! İş yerleri ve eğitim kurumları bu günü öğrendiklerine pek memnun olmayabilir.

10 Nisan Kardeş Günü

Anneler günü, babalar günü oluyor da neden kardeş günü olmasın ki? Ayrıca 6 Ağustos Kız Kardeşler günü ve 24 Temmuz Kuzenler günü de çok özel tabii.

özel gün

21 Nisan Çay Günü

İnsanoğlunun başına gelebilecek en güzel nimetlerden biri de çay. Çay gününe az kalmış görünüyor. Ayrıca bugünü çikolata kaplamalı kaju günü olarak da gördüm. Seçimi sizlere bırakıyorum.

31 Mayıs Dünya Sigara İçmeme Günü

Aslında sigara içen için değil de sigara içmeyip sigara içen arkadaşı yüzünden saçları ve kıyafetleri kokanları mutlu edebilecek bir gün. Umarım en kısa zamanda duyulur.

3 Haziran Sevdiğiniz Şeyleri Tekrar Edin Günü

Neyi sevip sevmediğimizi birçok faktörden dolayı unutabiliyoruz veya unutuyoruz. Aslında sevdiğimiz şeyleri tekrar etmek bir bakımdan da kendimizi mutlu etmek demek.

8 Haziran Dünya En İyi Arkadaşlar Günü

Kankalarınızla buluşup çılgınlıklar yapmak için muazzam bir gün olmaz mı? (Eminim biraz daha araştırsaydım dünya çılgınlıklar gününe de denk gelirdim, bazen lazım olabiliyor. :))

22 Ekim Uluslararası Kekemelik Günü

Özellikle çocukların idrak edemediği bir durum olan kekemelik, birçok insanın özgüvenini zedeleyebiliyor. Bu problemi hatırlamak veya hatırlatmak değil de çocuklarımıza kekemelik problemi olan insanlara karşı davranışlarını değiştirmemelerini söylemeyi ve buna benzer durumlar ile ilgili küçük yaşta onları bilinçlendirmemiz gerektiğini hatırlatabilir 22 Ekim bizlere.

özel gün

Sevgililer günü, anneler günü, babalar günü gibi bilinen birçok özel gün var. Sanıyorum bu günlerin fazla bilinmesinin sebebi hediyelik eşya ve bu eşyaları satan firmaların reklamları olabiliyor. Fakat bu günlerden ayrı olarak yazımızda yer verdiğimiz günler de  çok anlamlı ve özel. Tıpkı geçirdiğimiz her gün gibi. 🙂

Kaynakça: https://resmitatiller.net/dunyada-kutlanan-ozel-gunleri/