Aklınızdaki tüm taksici profillerini unutun. Şimdi sizi öyle bir taksiciyle tanıştıracağım ki belki de görüp görebileceğiniz en misafirperver taksicilerden biri. Lafı uzatmadan sizi Ahmet Tutkun ile tanıştırmak istiyorum. Tüm taksi şoförlerine örnek olması dileğiyle.

Bir Olaydan Bir Karara

zxc

İstanbul’da yaşayan Ahmet Tutkun evli ve 2 çocuk babası. 5 yıldır da taksilerde direksiyon sallayan Ahmet Tutkun, gene o takside direksiyon salladığı günlerden birinde arabasına bir yolcu biniyor. Radyosunda çalan müziği beğenen yolcu sesini açmasını istiyor. Bunun üzerine Ahmet Bey, araçta bluetooth bağlantısı olduğunu isterse telefonunu bağlayabileceğini söylüyor. İşte o cümle her şeyi değiştiriyor.

Söylediği bu cümle, taksisine binen yolcunun yolculuğunu o kadar güzelleştirmiş ki, o yolcu sürekli Ahmet Tutkun’u tercih etmeye başlamış. İşte bu süreç Ahmet Tutkun’a şu anki şahane uygulama fikrini aklına getirmiş. Müşterisiyle yaşadıklarından aldığı ilhamla harekete geçen taksici Ahmet Tutkun, öncelikle taksisine yavaş yavaş çeşit çeşit içecek, çikolata, kek ve atıştırmalık koymuş. Yolcuların kolayca erişebileceği şekilde koyduğu bu yiyecek ve içeceklerden de hiçbir şekilde ücret almamış. Bu hizmet takdir görmeye başladıkça yeni hizmetler de eklemeye devam etmiş.

Farklı Bir Taksici Profili : Ahmet Tutkun 1

Taksi yolculuğuna ek olarak sunduğu bu ücretsiz hizmetlerle her geçen gün daha da çok takdir görmeye başlayan Tutkun’un taksisinde yolcular interneti de diledikleri gibi kullanabiliyorlar. Müşterilerinin konforlu bir yolculuk geçirmesi için elinden geleni yapan bu taksicinin aldığı olumlu tepkiler de her geçen gün artmaya devam ediyor.

Taksisinde sunduğu hizmetlerle gönülleri fetheden Ahmet Tutkun, bir anda herkesin ilgisini çeken yenilikleriyle ilgili olarak Tutkun şu şekilde bahsediyor:

Bunu söyleyince kimse beklemiyor, alışmamışlar. Çok ilginç tepkiler geliyor. İnsanların hoşlarına da gidiyor. Küçük bir nüans, ince bir düşünce, çok maddi değeri olan bir şey de değil. Hani derler ya ‘yarım elma gönül alma’ hakikaten insanların gönlünü alıyor. Araç içerisinde çok kısa sürede o samimi duygular ortaya çıkıyor. Hakikaten dostane sohbet ortamı oluşuyor.

Turistler için çok faydalı bir uygulama oldu. Kendi insanımız için herkesin cep telefonunda interneti bulunuyor. Genelde kullanılmıyor ama yabancı misafirler için uluslararası internet kullanımı çok pahalı, onlar için çok iyi oluyor.