Herkesin günlük belli rutinleri vardır. Kendinizi geliştirmek istiyorsanız bu rutinleri daha faydalı hale getirmek ister misiniz? O zaman bu içerik tam size göre!

1)Gününü Nasıl Geçirmek İstiyorsan Ona Göre Uyan

faydalı bilgiler

Eğer yapılacak tonlarca işiniz varsa mutlaka uykunuzu iyi almış olmanız gerekir. Ayrıca uyandıktan sonraki 5 dakika, gün içerisindeki modunuzu çok etkiliyor. Eğer bir türlü yataktan çıkamıyor ve uyumak istiyorsanız gününüz hep bir gevşeklik şeklinde geçecektir. Eğer güne daha aktif başlamak istiyorsanız alarmınızı ertelemeden uyanın ve birkaç esneme hareketi ile vücudunuzu uyandırın. Kahvaltılar da çay tüketmek yerine meyve tüketin.

2)Yürüyüşlerde Müzik Dinlemek Yerine Podcast Kullan

faydalı bilgiler

Yürüyüşlerde ya da uzun seyahatlerimizde genellikle müzik dinlemeyi tercih ederiz. Fakat bu durumu kendi lehinize çevirebilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz. Bunun için müzik dinlemek yerine podcastler kullanarak önemli bilgileri dinleyebilir ve birçok yeni bilgi keşfedebilirsiniz.

3)İnterneti Verimli Kullanmak

faydalı bilgiler

Çoğumuz internette genellikle dizi, film izliyor ve Youtube’da takılıyoruz. En çok vaktimizi alan ise sosyal medya oluyor. Fakat bunları da kendiniz için verimli hale getirebilirsiniz. Örneğin Youtube’da birçok yararlı video izleyebilirsiniz. Ya da dizi ve filmlerinizi belgesel tarzı bilgi verici olan yapıda seçebilirsiniz.

4) Kitap Okurken İyi Bir Okuyucu Olun

faydalı bilgiler

Bir kitabı sadece okuyup bırakmak o kitap hakkında daha az şey hatırlamak demektir. İyi bir okuyucu olmak istiyorsanız kitapları altını çizerek ya da notlar alarak okuyun. Çünkü aslında kitap okurken sadece okumuş olmazsınız aynı zamanda birçok şey de öğrenirsiniz.

5)Kendiniz İçin Motive Ajandası Oluşturun

faydalı bilgiler

İnsan kendini seviyor ve önemsiyorsa neler yapmaz ki? Siz de kendinizi sevin ve önemseyin. Her zaman mutlu olmayabiliriz ve bazen zorlandığımızda güzel sözler duymaya ihtiyacımız olabilir. Fakat bazen çevremizde bizi motive edecek, güzel sözler söyleyecek kişileri bulamayabiliriz. Bunun için duymayı istediğiniz güzel sözleri bir not defteri ya da ajandaya yazarak süsleyin. Ne zaman cesarete ihtiyacınız olursa sadece açıp bakmanız yeterli olacaktır.