Hayatımıza aldığımız insanlara çoğu zaman dikkat etmeyiz ve farkında olmadan her karakterden insanı hayatımıza dahil ederiz. Ama içlerinde bizi sık sık kötü etkileyen, hayat enerjimizi azaltan insanlar vardır. Peki, hayatımızdan çıkarmamız gereken insan tipleri hangileriymiş görelim.

1. Plan bozan insanlar

İlk olarak plan bozan tiplere ne kadar sinir olduğumuzu hatırlayalım. Sürekli bahaneleri olur bu tiplerin. Birlikte planlar yaparsınız, vakit harcarsınız ama asla planlara ve verdikleri sözlere sadık değillerdir.

2. Şikayetçi

Şikayetçi tipler aslında her yerdeler. Bu karakterdeki insanlar ortamdaki her şeyden şikayetçi olabilirler. Hava durumundan, yaz aylarında sıcaktan, kış aylarında soğuktan kısacası her an her şeyden şikayetçi olabilirler. Önemli olan, onlarla vakit geçirmemek. Onların yanında memnun olmak neredeyse imkansız.

3. Yargılayıcı

Bu tipler eğer yakın arkadaşlarınızsa açık açık söylemeye çekinirler ama özellikle kendinizi kötü hissettiğiniz zamanlarda her seferinde sizi suçlayacak şeyler bulurlar ve kendinizi kötü hissetmenize sebep olurlar.

4. Çıkarcı

Bu insanları da hemen tanımak pek mümkün olmayabiliyor. Fakat karşınızdakinin çıkarcı olduğunu farkettiğiniz anda hayatınızdan çıkarmanız gerekir. Çünkü onlar sizinle sadece kendi istekleri uğruna veya sadece yalnız kalmamak için beraber olurlar.

negatif insanlar

5. Negatif

Yapılan her plana ve istenilen her şeye ayarlanmış gibi sürekli hayır diyen tipler. Evet bu insanlar da çok fazlalar. Ne sizin planlarınıza uyarlar ne sizinle plan yaparlar ama yine de hayatınızdalardır. Bu insanların da artık hayatınızdan çıkma vakti gelmiş demektir.

Hangi Tip İnsanlar Hayatınızda Olmamalı? 1

6. Tembel

Tembel ve miskin insanlar; hem kendileri hiçbir şey yapmazlar hem de sizin yapmanızı sözleriyle engellemeye çalışırlar. Herhangi bir iş için harekete geçmek isteseniz de ‘ne gerek var’ , ‘sonra yaparsın’, ‘ dünyayı sen mi kurtaracaksın’ gibi cümlelerle tüm isteğinizi yok ederler. Bu tip insanların da hayatınızda olmaması sizin yararınıza olur.

Sonuç olarak; bizi mutsuz eden, enerjimizi düşüren ve miskinleşmemize sebep olan insanları hayatımızdan çıkarmamız gerekir. Bu tip insanların kendilerine faydası olmadığı gibi sizi de kötü etkilerler.

Kaynakça: https://www.bolde.com/9-types-people-never-allow-life/