Bazen öyle anlar gelir ki mantığınız ile iç sesiniz arasında sıkışıp kalırsınız. Böyle zamanlarda karar vermek oldukça zorlaşır. İç sesiniz farklı bir şeyler yapmanızı isterken mantığınız farklı bir şey yapmak isteyebilir. Peki ya hangisine ne zaman güvenmeli? Gelin bu konuda aydınlanalım.

Mesleğe Dair Önemli Kararlarda

önemli karar

Eğer bir meslek seçimi yapacaksanız mutlaka iç sesinizi dinleyin. Çünkü o asıl yapabileceğiniz mesleği size söyler. Bunun en belirgin yansıması ise günümüzde insanların mantığını seçip parası çok fakat sevmediği işlere yönelmesidir. Fakat para bir yere kadar insanı mutlu edebilir. Her gün işe zorla gitmektense sevdiğiniz mesleği seçin mutlu gidin. Atalarımızın da dediği gibi ”az çoktan iyidir!”

İki Ve Birçok Şey Arasında Kalınca

önemli karar

Çoğu zaman önümüze seçim yapmamız için birçok şık sunulur. Size sunulan bu şıklar aslında kapalı birer kapı gibidirler. Birini seçecek olsanız diğerinin arkasında ne var merak edersiniz ve bu da karar vermenizi zorlaştırabilir. Fakat en kötü karar bile kararsızlıktan iyidir. Bu gibi durumlar da iç sesinizi dinlemek sizi sonunda mutlu olacağınız şıkka götürecektir.

Tehlike Anlarında

önemli karar

Eğer bir tehlike hissediyorsanız bir şey yapmadan önce iç sesinizi mutlaka dinleyin. Örneğin tehlikeli olduğunu düşündüğünüz ama eğlenceli de olan bir etkinlik (yamaç paraşütü, rafting vb. ) yapmak istiyorsanız tam da bu noktada iç sesinizi dinleyin ve doğru kararı öylece verin. Çünkü o an için dinlediğiniz iç sesiniz aslında sizi uyarıyor da olabilir.

Sağlık Konusunda İç Sesinizi Dinleyin

önemli karar

Sağlık insan yaşamı için ihmale gelmeyecek kadar önemli bir durumdur. Çünkü ne kadar zengin, zeki, başarılı olursanız olun sağlığınızı önemsemedikçe bütün bunlar aslında bir hiçtir! Bazen hasta olunca vücudumuz bizi uyarır ve bir şeylerin yolunda gitmediğine dair sinyaller vermeye başlar. Böyle zamanlarda iç sesinizi dinleyin ve ihmal etmeyin.

İlişkiler  Konusunda

önemli karar

Sevdiklerimiz bizlerin sırtını yaslayabileceği en iyi kişilerdir. Bazen yeni tanıştığımız kişilere içgüdüsel olarak bir türlü kanımız ısınmaz. Aslında bu bir ön yargı değildir. Ön yargı kişiyi tanımadan onun hakkında hüküm vermektir. Eğer birisiyle tanışıp ona bir türlü güvenemiyor, sevemiyor iseniz iç sesiniz sizi uyarıyor demektir. O kişiyle ilişkinizin iyi olmayacağına dair bir ipucudur. Aynı şekilde eşiniz, dostunuz, aileniz konusunda ise onlar bizim en güçlü bağlarımızdır ve onlara karşı mantığınızı değil iç sesinizi dinlemeniz size daha yardımcı olacaktır.