Online dizi ve film platformu Netflix, Türkiye’nin de dahil olduğu 130’dan fazla ülkeye girdi. Dizileri ile ilk aklımıza gelen Netflix’in IMDb’den geçer not alan bazı filmlerini sizler için derledik. İyi seyirler dileriz!

10. To All the Boys I’ve Loved Before – IMDb 7,2

IMDb Puanı Yüksek En İyi Netflix Filmleri

Jenny Han’in aynı isimli romanında uyarlama To All the Boys I’ve Loved Before, 16 yaşında bir lise öğrencisi olan Lara’nın başına gelenleri konu alıyor. Çocukluğundan beri hoşlandığı erkeklere mektup yazarak içindeki tüm duyguları kimsenin okumayacağını düşünen Lara’nın hiç tahmin edemeyeceği bir şey olur: Tüm gizli aşk mektupları posta ile sahiplerine ulaştırılır. Lara’nın sevdiği tüm erkekler artık Lara’nın ondan hoşlandığını öğrenmiştir. Sonrası ise Lara için çözülmesi zor bir duruma dönüşür.

9. Black Mirror: Bandersnatch – IMDb 7,2

Netflix Filmleri

Her bir bölümü farklı konuyu işleyen Black Mirror bu sefer interaktif bir film deneyimini seyircilere sundu, süresi ise tam olarak 5 saat 17 dakika. 1984’te genç bir programcı, karanlık bir romanı bilgisayar oyununa uyarlar. Bir süre sonra sanal ve gerçekliği ayırt edemeyen genç programcı kendini bambaşka bir maceranın içinde bulur. Aklın sınırlarını zorlayan, birden çok sona sahip bir hikâye.

8. Okja – IMDb 7,3

Netflix Filmleri

Güney Kore’de yaşayan Mija’nın Okja isimli dünya tatlısı bir arkadaşı vardır. Dünya tatlısı dev bir yaratık ile onu büyüten Mija, hayvan hakları savunucuları, aç gözlü şirketler ve bilimsel etik kurallarının ortasında, çapraz ateşte kalır. Başrollerde ise Ahn Seo-hyeon, Tilda Swinto ve Steven Yeun gibi ünlü isimler yer alıyor.

7. The Fundamentals of Caring – IMDb 7,3

Netflix Filmleri

Bu etkileyici dostluk komedisinde, engelli bir genç ve bakıcısı ilginç şeyler görmek için bir yolculuğa çıkarlar, fakat sonunda umudu ve dostluğu keşfederler. Filmin başrollerinde Craig Robert, Paul Rudd ve Selena Gomez yer alıyor.

6. Private Life – IMDb 7,3

Netflix Filmleri

Richard ve Rachel’ın hayattan istedikleri tek bir şey vardır: çocuk sahibi olmak. Yaşları ilerledikçe çocuk sahibi olmakta umutsuzluğa kapılan çift tüm alternatifleri denemişlerdir. Başarısızlıkları beraberinde; onur kırıcı durumlar, boş ümitler ve hüsranla dolu çıldırtıcı bir döngü oluşturur. Üvey yeğenleri Sadie’nin evlerine yerleşmesi ile hayata tekrar tutunmaya başlarlar.

5. The Ballad of Buster Scruggs – IMDb 7,3

Netflix Filmleri

The Ballad of Buster Scruggsestern, Western tarzı ile birbirinden farklı absürtten etkileyiciye kadar 6 hikaye yer alıyor. Bar çatışmaları, intikam arayanlar, yola düşmüş at arabaları. Coen kardeşlerin anlatımıyla altı Vahşi Batı masalı.

4. Dear Ex – IMDb 7,4

Netflix Filmleri

Eski eşi ölen Sanlian, ondan kalan mirasın kendisine ve oğluna kalacağını düşünmektedir. Ancak kocası ölmeden önce her şeyini tanımadıkları birisine vasiyet etmiştir. Onu bulup yüzleşeceğini düşünürken, oğlunun da karşı tarafa geçtiğini öğrenir. Artık Sanlian, oğlu ve bu yabancı kişiye daha farklı yaklaşmak zorunda kalacaktır.

3. Shirkers – IMDb 7,4

Netflix Filmleri

Netflix belgeseli Shirkers, 90’ların başında Singapur’da bir grup genç ve onlardan yaşça büyük yol gösteren mentorleri ile film çekme hayallerini gerçekleştirmek için yola çıkıyorlar. Film yazılıyor, çekiliyor, her şeyi hazır. Her şey olup bittiğinde ise beklenmedik bir olay gerçekleşiyor: Mentorleri Georges filme ait her şeyi alarak ortadan kayboluyor.

2. Beasts of No Nation – IMDb 7,8

Netflix Filmleri

Uzodinma Iweala’nın aynı isimli romanından uyarlama Beasts of No Nation, Afrika ülkesindeki iç savaşta savaşması için ailesinden kopartılan çocuk asker Agu’nun öyküsü anlatılıyor.

1. Roma – IMDb 7,8

Netflix Filmleri

Roma, Mexico City’de orta sınıf ailelerin yaşadığı Roma mahallesindeki bir evde hizmetçi olarak çalışan genç Cleo’yu konu alıyor. Gravity’nin ardından çektiği siyah beyaz filmi Roma ile Oscarlı yönetmen Alfonso Cuaron filmin hem kurgusunu hem de görüntü yönetmenliğini üstleniyor.

KAYNAKÇA:

1

2