Bugün farklı bir gezi turuna çıkalım. İnternette gezinelim. Dünyanın sanal aleme taşınmış köşelerini ziyaret edip o anı yaşıyormuşçasına katılalım ruhlarına… Sanaldaki gerçeğin takılalım ardına, bakalım bizi nerelere götürecek, neler görecek neler öğreneceğiz. Hem de bu keşfi oturduğumuz yerden sıkıştırılmış bir zaman diliminde yaşayacağız. Günler, mevsimler, yıllar geçecek, dakikalarda deneyimleyeceğiz bunu.  

karadeniz
Yaşmaklı Ağaçbaşı Yaylası- GİRESUN

Vira Vira Karadeniz

Doyasıya gezmenin, her adımda bir iz bırakmanın ve var olan izlerle izimizi buluşturmanın güzelliği, havasını soluyup sularını yudumlamanın, yankılanan seslerle kulaklarımızın buluşmasının güzelliği apayrı elbette, ancak biz hayallerimizin doruklarına çıkalım. İnsan hayalinde olanı yaşar gibi olur ya, hayalimizde yaşayalım. Yolculuğumuz bulutların üstüne, huzur bulacağımız terapi niteliğinde yerlere.

karadeniz
Yaşmaklı Ağaçbaşı Yaylası- GİRESUN

Herkes buyursun. Buyrun, buyrun! En özel yeri sizin için ayırdım. Evet, az önce yer gösterdiklerime de en özel yeri kendilerine ayırdığımı söylemiştim. Tıpkı sonrakilere de söyleyeceğim gibi. Aslında demek istediğim; bu koltukları özel kılan sizlersiniz. Siz oturduğunuz anda en özel yer orası oluyor. Neyse, devam edelim.

karadeniz
Yaşmaklı Ağaçbaşı Yaylası- Giresun

Yerlerimize yerleşip çaylarımız tazelendiğine göre yavaştan başlayabiliriz. Yeşilin mavinin diyarını iliklerimizde hissedip beyazın içinde kaybolacağız. Haydin vira demir bismillah!

karadeniz
Karadeniz kıyısı- Tirebolu / GİRESUN

Yüksek Dağlara Doğru

Kısa çekimlerden uzun vloglara, tanıtım filmlerinden milli park belgesellerine tarihiyle, doğasıyla, deniziyle, yaylasıyla ülkemizin zenginliklerinden Karadeniz ile buluşuyoruz. Denizin dibinden gökyüzüne doğru tırmanmanın keyfini birlikte deneyimleyeceğimiz oynatma listemiz hazır.

Karavanla, motorsikletle yahut başka bir araç vasıtasıyla kamp yapmadan günübirlik ziyaretlere seçeneklerimizin fazla olduğu, sıcağı soğuğu bir güne sığdırabileceğimiz, yemeklerinin lezzetinde kendimizi kaybedeceğimiz, virajlı ve dar yollarıyla da mücadeleye girişeceğimiz, güneşe doğru olan seyrimizde uçurum kenarlarında yaşayacağımız ürpertilerle heyecanlanacağımız, havasıyla ve suyuyla buluşunca vücudumuzun belki ilk defa dinlenmiş hissedeceği Karadeniz turumuzu topraklarına ayak basarak tamamlamak temennisiyle…

Işıklar kapandı ve açıldı perde. İyi seyirler…