Kaliteli bir sinema deneyimi yaşatan salon. Bir sinemadan daha fazlası…

Bu yazımda size ne zaman fotoğrafını paylaşsam istisnasız birkaç kişinin nerede burası diye sorduğu bir sinema salonundan bahsetmek istiyorum. Tesadüfen keşfettiğim bu sinemanın içine girdiğimde şok olmakla beraber daha sonra müdavimi oldum diyebilirim. Aslında buranın çok bilinen bir yer haline gelmesini istemediğimi belirtmek isterim. Çünkü ne zaman gitsem kalabalık olmaması en sevdiğim özelliklerinden bir tanesi. Ama bilgi paylaştıkça güzel diyerek anlatmaya başlıyorum.

Öncelikle bir sinemadan ne bekleriz? Klasik beklentilerimiz:

  • Rahat koltuklar
  • Uygun fiyat
  • Büyük ekran
  • Temiz olması

Bunlar hepimiz beklediği ve olması gereken özellikler. Sadece bu özelliklerin olması onu kaliteli yapmaya yetmez. Kreatif hiç yapmaz.

Peki bir şeye kaliteli demek için hangi şartlara uyması gerekir? Yani kalite anlayışı nedir?

Kalite 3E‘den oluşur.

  1. Ekonomik: Fiyat performans dengesi
  2. Ergonomik: Ürünün kullanıma uygun üretilmesi
  3. Estetik: Herkesin beğenisi, ürünün uyumu..

Ben anlatayım siz de karar verin bu kreatif sinema salonu gerçekten de bu şartları sağlayabilmiş mi ? (Bence buram buram kalite kokuyor…) Girişinde yazan “Best Cinema in Town” yazısının hakkını verebilmiş.

Sinemaya giriş 

Beklentilerimizden birisi uygun fiyatlardı. Öğrenci biletleri hafta içi 13 Tl hafta sonu ise 15 Tl. Asıl güzellik ise mısır ve kola fiyatında. Mısır seviyorsanız +1 farkla, kola da isterseniz +2 tl farkla biletin yanında alabiliyorsunuz. Gerçekten güzel bir pazarlama stratejisi olmuş. Normalde mısıra karşı çok ilgim olmamasına rağmen her iki gidişimden birinde tercih edebiliyorum. Genel olarak değerlendirdiğimizde ekonomik olduğunu görüyoruz.

Sinema Profilo

Biletinizi aldıktan sonra içeri girerken ışıklı bir yoldan geçiyorsunuz. Ve sizi kocaman bir kütüphane karşılıyor. Seansınızı beklerken oradaki kitapları incelemenizi tavsiye ederim.

Sinema salonları 

Salona girdiğinizde alt bölümünde farklı farklı bir sürü koltuk göreceksiniz. Bir an hangisine otursam diye tereddüt edebiliyorsunuz. Sonra üst bölümdeki ikili koltuklar da oldukça rahat göründüğü için onları da tercih etme olasılığınız artıyor. (Ben sinemaya tek giderim diyorsanız tekli koltuklar da mevcut.) Bu üst taraftaki koltuklar oldukça geniş ve en güzel detayı ise sırt kısmındaki destekler. Tamamen ortopedik düşünülmüş. Bu özelliklerinden de ergonomik olduğunu görüyoruz. Şimdi salonu kreatif yapan kısma geliyorum. Alttaki ev koltukları gerçekten çok estetik gözüküyor ama perdeye yakınlığı ve altta kalmaları sebebiyle az tercih edildiğini düşünüyorum. (Ayrıca her salonda yok, sonra vay efendim yanlış bilgi demeyin. Salon 6’da var, kesin bilgi.) Salonlar temizlik ve ferahlık açısından da gayet iyi performans gösteriyor.

Sinema Salonu

Peki bu kadar güzel bir salon nasıl oluyor da kalabalık olmaktan uzak kalabiliyor. Bu az bilinirliğinden kaynaklanıyor olsa gerek. Ayrıca konum olarak da Mecidiyeköy’de Trump ve Cevahir gibi yerler daha çok tercih ediliyor. Bulunduğu Profilo AVM genel olarak sakin bir yer. (Bu harika bir şey.) Hem AVM hem de sinema olarak oldukça rahat edebilirsiniz. Bunları size aktarırken bir yandan da kalabalıklaşmamasını umuyorum. Sevdiğim şeylere karşı sahiplenici bir özelliğim var. Kimse bilmesin sadece benim olsun gibi. Ama en başta da söylediğim gibi bilgi paylaştıkça güzel diyerek bu yazıyı yazdım. Gidip kendiniz deneyimlerseniz buraya yorumlarınızı bekliyorum.

Mecidiyeköy Profilo AVM sinema ve diğer benzer TEB CinemaPink salonları için buraya tıklayınız.