Ülkemizde girişimcilik her geçen gün emekleyerek de olsa gelişiyor. Bu gelişimin en büyük göstergesi de tabii ki İTÜ Çekirdek’in düzenlediği yarışma olan Big Bang Startup Challenge! Yarışmada bu yıl rekor kırıldı ve toplamda 21 Milyon TL ödül olarak dağıtıldı. Ödül alan girişimlerden biri ise Reminis App oldu. Reminis toplamda 771 Bin TL değerinde ödül alarak en çok ödül alan girişim oldu.

Reminis App Nedir?

Birçok etkinliğe katılıyoruz ve bu etkinliklerde yüzlerce, hatta binlerce fotoğraf çekiliyor. Çekiliyor çekilmesine ama nedense bu fotoğraflara hiç ulaşamıyoruz, özellikle de bizim yer aldıklarımıza. Reminis App işte tam burada devreye giriyor. Fotoğrafçıların Reminis’e yüklediği fotoğrafları, sizin yüzünüzü anlık olarak tarayıp size sunuyor.

Reminis ekibi ayrıca size e-posta aboneliğiyle sisteme eklenen yeni fotoğraflarınızı da sunmaktadır. Yani katıldığınız bir etkinlikte çekilen fotoğrafınızı siz aramadan size iletmek gibi güzel bir tarafı da var.

Nasıl Kullanılır?

Reminis hem web hem de mobil tarafı destekleyen bir uygulama. Reminis’in web sitesine veya uygulamasına girip yüzünüzü tarattıktan sonra size birkaç tane fotoğraf gösterip bu fotoğraftakilerin siz olup olmadığınızı soruyor. Sonrasında ise yanıtlarınıza göre size etkinliklerdeki fotoğraflarınızı gösteriyor. Fotoğraflarınız çıkmazsa da üzülmeyin son 2 haftada 40.000 fotoğraf yüklenmiş ve günden güne artıyor. Hemen denemeniz için linkler aşağıda 👇

Reminis App;
Web sitesi için tıklayın,
App Store için tıklayın,
Play Store için tıklayın

İTÜ Çekirdek Big Bang’de Hangi Ödülleri Aldılar?

Big Bang’de en çok ödül alan girişim aşağıdaki ödülleri aldı:

  • 55.000 TL: Innogate Ödülü (Ayni Ödül)
  • 120.000 Dolar: IBM, Teknoloji Desteği (Ayni Ödül)
  • 50.000 TL: Enerjisa (Nakit Ödül)
  • İTÜ Magnet’te 6 ay boyunca 2 kişilik ekiple ücretsiz kullanım

Büyük bir başarıya imza atan ekibi kutluyoruz ve daha büyük başarı haberlerini bekliyoruz…

Kaynak:
Egirisim.com