Evde kendimizi izole ettiğimiz bu günlerde artık ailemiz ile birlikte daha fazla vakit geçiriyoruz. Karantina günlerinde negatif düşüncelerden uzaklaşmak, aileniz ile birlikte keyifli vakit geçirebilmek için işte bu filmler tam ihtiyacınız olan şey! Şimdiden iyi seyirler dileriz, sağlınıza da dikkat etmeyi unutmayın. #stayhomestajsafe

1. Jumanji

Karantina Günlerinde Aile ile İzlenebilecek 10 Film

IMDb: 7.0

İki kardeş sihirli bir masa oyununun büyülü bir dünyaya geçiş kapısı olduğunu keşfedince yıllardır oyunun içinde hapsolmuş bir adamla tanışır. Bu adam, aynı oyun tarafından 25 yıl önce hapsedilmiştir.

90’lı yılların eğlence denildiğinde ilk akıllara gelen film Jumanji’nin başrollerinde Robin Williams, Bradley Piercer ve çocuk oyuncu olarak Kristen Durst yer alıyor. Filmin aynı zamanda 3 ödül ve 8 adaylığı da bulunuyor.

2. Arthur ile Minimoylar

Karantina Günlerinde Aile ile İzlenebilecek 10 Film

IMDb: 6.0

Arthur’un dedesi 4 yıl önce ortadan kaybolmuştur ve Arthur’a bıraktığı tek şey afrika kabilelerine ait hikayelerin olduğu not defteridir. Bu hikayeler arasında minyatür insanların olduğu bir hikayede vardır: Minimoylar! Arthur ile Minimoylar her yaştan kişinin izleyebileceği, eğlenceli ve kaliteli animasyon filmlerinden biri.

3. Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları

Karantina Günlerinde Aile ile İzlenebilecek 10 Film

IMDb: 6.7

Jacop ipuçlarını izleyerek babasıyla birlikte gittiği adada Miss Peregrine’ın evine ait kalıntılar bulur. Evin içini gezdikçe evde bulduğu şeylerin inanılmaz güçlere sahip olduğunu keşfeder ve onları kurtarmak ister. Filmin yönetmen koltuğunda aynı zamanda Tim Burton oturuyor.

4. İnside Out

Karantina Günlerinde Aile ile İzlenebilecek 10 Film

IMDb: 8.2

Babasının yeni işi nedeniyle San Francisco’ya taşınan Riley, yeni ortamına uyum sağlamakta güçlük çekmektedir. Hepimiz gibi davranışları, duygularından etkilenen Riley’nin beynindeki duygu merkezinde yaşayan Neşe, Öfke, Korku, Tiksinti ve Üzüntü, genç kızın hareketlerinde büyük pay sahibidir. Neşe, olaylara olumlu yanından bakmaya çalışsa da diğer duygular yeni şehir, okul ve yaşama karşı farklı reaksiyonlar gösterir.

5. Evde Tek Başına

Karantina Günlerinde Aile ile İzlenebilecek 10 Film

IMDb: 7.6

Kevin, ailesi Fransa’ya tatile giderken yanlışlıkla evde unutulur. Yalnız kaldığını farkettiği anda, evini de hırsızlara karşı korumak zorunda kalacağını anlar. Harry ve Marv’ın niyeti, Kevin’in mahallesindeki tüm evleri soymaktır. Kevin’in evinin kolay lokma olmayacağını acı deneyimlerle öğreneceklerdir. Bu filmi izlemediyseniz aileniz ile birlikte eğlenceli bir iki saat sizleri bekliyor!

6. Buz Devri

Karantina Günlerinde Aile ile İzlenebilecek 10 Film

IMDb: 7.5

Buzul çağı geldi çattı! Uzun tüylü, kendi halinde bir mamut; karizmatik ve dişli bir kaplan ve muzır bir rakun, nasıl olduysa bu kaos esnasında bir araya gelmişlerdir. Bu üç birbirinden farklı türe mensup hayvanın odağında ise tek bir mevzu vardır. Buldukları küçük bebeği, insanlara ulaştırıp o bebeğin hayatını kurtarmak.

7. Zathura: Bir Uzay Macerası

Karantina Günlerinde Aile ile İzlenebilecek 10 Film

IMDb: 6.2

Sürekli kavga eden Danny ve Walter kardeşler bir gün Zathura adında, eski bir mekanik oyunu oynarlarken birlik ve takım olabilecek denli uzlaşmayı başarırlar. Ancak ilk hareketlerinde oyunun, kendilerini, aileleri ve kız kardeşleri ile birlikte uzaya savurduğunu fark ederler. Dahası bu durumdan kurtulup eve dönmelerinin tek yolu, kardeşlerin bu oyunu bitirmek zorunda olmalarıdır.

8. Oyuncak Hikayesi

Karantina Günlerinde Aile ile İzlenebilecek 10 Film

IMDb: 8.3

Andy oyuncak koleksiyonu yapmayı çok seven ve oyuncaklarına değer veren küçük bir çocuktur. Ancak Andy’nin oyuncakları hakkında bilmediği bir şey vardır. Bu da Andy’nin yokluğunda, oyuncaklarının kovboy Woody’nin önderliğinde hayata geldiğidir. Bir gün Andy güzel bir hediye alır. Bu hediye de son model bir oyuncak olan Buzz-lightyear’dır. Andy’nin aldığı bu hediye oyuncaklar arasındaki ego tartışmalarını da beraberinde getirecektir.

9. Charlie’nin Çikolata Fabrikası

Karantina Günlerinde Aile ile İzlenebilecek 10 Film

IMDb: 6.6

Willy Wonka’nın çikolata fabrikasını kendisinden sonrası için bırakabileceği birini aramaktadır. Bir değerlendirme yapabilmek için yarışma düzenler ve 5 şanslı çocuk seçilir. Bunlardan birisi Charlie’dir. O fakir bir aileden gelen bir çocuktur. Diğerleri ile birlikte çikolata fabrikasını gezerler. Charlie’nin orada görecekleri, çok etkileyecek ve onu Wonka’nın hayal alemine çekecektir. Tim Burton’un yönetmenliğinde bu sıradışı filmi izlemediyseniz işte bugün o gün!

10. Wall-E

Karantina Günlerinde Aile ile İzlenebilecek 10 Film

IMDb: 8.4

Filmde, insanlar aşırı kirlenme sebebiyle Dünya’yı terk edip başka bir gezegende yaşamaya başlamıştır. Çöplerle çevrili dünyayı temizleme görevi sevimli bir robota, Vol.i’ye verilir. İnsanoğlunun bıraktığı çöplerden kendine yeni bir dünya yaratan Vol.i’nin yalnızlığı, başka bir robot olan Eve’nın gelmesiyle son bulur. İki sevimli robotun arasında filizlenen dokunaklı ilişki türlü zorluklara rağmen direnmeye ve ayakta kalmaya çalışır.

Bonus: Tavuklar Firarda

Karantina Günlerinde Aile ile İzlenebilecek 10 Film

IMDb: 7.1

Çocukluğumda televizyon başındayken denk geldiğim ve severek izlediğim film: Tavuklar Firarda. Çok eğlenceli ve farklı bir animasyon.

Konusu: Bir çiftlikte kümeslerinde yaşayan onlarca tavuktan dördü Ginger, Bunty, Fowler ve Babs her ne pahasına olursa olsun tel örgüleri aşıp kümeslerinden kaçmaya çalışmaktadırlar. Tweedy’ler kümesten firar eden tavuklar için ‘kızartma’ cezası uygulasalar da bu ceza dört tavuk için yıldırıcı olmayacaktır. Umutsuzca planlar yapan dörtlü başta olmak üzere tüm kümesin kaderi Rocky isimli karizmatik horozun gelişiyle birlikte değişecektir! İyi seyirler dileriz…

Kaynakça ve İleri Okuma:

1