Kendi ülkesinden daha çok Türkiye‘de ses getiren La Casa De Papel, senaryosu ve oyuncularıyla gönüllerimizde taht kurmayı başardı. 2 sezondan oluşan dizi o kadar o kadar çok beğenildi ki, Netflix tarafından satın alıp 3. sezonu çekilmeye başlandı bile. 3. sezon 2019’da yayınlanacak olan La Casa De Papel oyuncularını özlediyseniz hasret gidermek için sizi yeni bir diziye alalım. 🙂

Senaristliğini, Carlos Montero ve Darío Madrona, yönetmenliğini ise Ramón Salazar ve Dani de la Orden’ın üstlendiği Netflix’in 2. orjinal İspanyol dizisi olan Élite 5 Kasım 2018’de Netflix’te gösterime giriyor. Dizi, La Casa de Papel’in başrol oyuncularından María Pedraza (Alison), Miguel Herrán (Rio) ve Jaime Lorente’yi (Denver) tekrar bir araya getiriyor. 8 bölümü 4K çekilen dizinin yürütücü yapımcısı ise Zeta Audiovisual üstleniyor.

Dizinin kadrosunda ayrıca Itzan Escamilla (Las Chicas del Cable, The Ministry of Time), Miguel Bernardeau (Ola de Crímenes), Arón Piper (15 Years and One Day), Ester Expósito (Estoy Vivo), Mina El Hammani (El Príncipe), Álvaro Rico (Velvet Collection) ve Omar Ayuso bulunuyor. Ayrıca Meksika’nın en ünlü aktrist ve şarkıcılarından Danna Paola (Dare to Dream)’da kadroda yer alıyor.

jons

Yalnızca seçkin ailelerin çocuklarını kabul eden bir okul olan Las Encinas’ta geçen Elite, İspanya’nın en elit okulunun kapılarını seyirci için aralıyor. Deprem sonunda okulları yıkılan öğrenciler meclis tarafından çeşitli okullara dağıtılırlar. Bu okulda okuyan işçi sınıfından 3 çocuk Las Encinas’a kabul edilirler. İlk duyduklarında çok şanslı olduklarını düşünseler de aslında işler göründüğü gibi gitmeyecektir. Elitliğin en üst sınırına ulaşmış öğrenciler ile kaybedecek hiçbir şeyi olmayan 3 gencin aralarındaki çatışmanın bir cinayetle sonlanmasının ardından olayları konu alan bir dizi. Ek olarak ise cinayet ardından yaşanan olaylar ise bu 3 gencin peşini asla bırakmayacaktır.

Aslında konu itibariyle baktığında farklı bir konu vaadiyle karşımıza gelmiyor. Gossip Girl ve 13 Reasons Why dizilerinin bir araya gelmiş hali şeklinde karşımıza çıkıyor. Bu tarz gençlik dizilerini seviyorsanız veya Brezilya dizilerinin tutkunuysanız kesinlikle kaçırmayın. Gençlik dizileri benden uzak olsun diyorsanız denenebilir. Ama İspanyol aksanına da hayranlık besliyorsanız, kafa dağıtmalık çerez gibi gidecek bir dizi olarak izleyebilirsiniz.