Hayatın koşuşturmacasının içinde kendimize ayırdığımız vakitlerimizi keyifli hale getirmek bizim elimizde. Eğer zamanınızı film, dizi ve belgesellerle değerlendirmekten keyif alıyorsanız bu yazı tam da size göre! Netflix’te bu ay yayınlanacakları sizin için derledim.

The One (12 Mart)

mart

“Gerçek Aşk” ismiyle de bilinecek olan dizinin konusu, 2017’de yayınlanmış aynı adlı romana dayanmaktadır. Sekiz bölümden oluşacak dizide bilim insanları, herkesin bir başkasıyla eşleşen bir gene sahip olduğunu keşfeder. Genetik olarak tutkuyla aşık olmaya yatkın olduğunuz kişi… Tek bir saç teliyle mükemmel partneri bulmayı sağlayan bir dünya sunar. Dizi, klasik bir bilim kurgudan ziyade bir suç filmi olarak izleyiciyle buluşacaktır.

Kağıttan Hayatlar (12 Mart)

mart

Kağıttan Hayatlar’ın başrolünde Çağatay Ulusoy oynamaktadır. Filmin yönetmenliğini, “Müslüm” ve “Ayla” filmlerini de yöneten Can Ülkay yapmaktadır. İlk planlandığında ismi “Mücadele Çıkmazı” olan yapım, sonradan Kağıttan Hayatlar ismini almıştır. Film, çöp toplayarak geçimi sağlayan Mehmet’in ve terk edilmiş, sekiz yaşındaki Ali’nin yollarının kesişmesini konu almaktadır.

Waffles and Mochi (16 Mart)

mart

Michelle Obama’nın yer aldığı dizide, aşçı olma hayallerini gerçeğe dönüştürmeye çalışan kuklaların gezdiği, yeni insanlarla tanıştığı ve unutulmaz deneyimler yaşadığı anlara tanıklık edebilirsiniz.

“Harika aşçılar olmak istiyorsanız, her türlü farklı yemek hakkında bilgi edinmelisiniz.” Michelle Obama

Who Killed Sara? (24 Mart)

mart

İşte karşınızda bir gerilim filmi! Film, kız kardeşinin ölümünden dolayı 18 yıl hapis yatan ve hapisten çıktıktan sonra cevaplar ve intikam arayan bir adamı konu alır.

The Irregulars (26 Mart)

Başrollerinde Benedict Cumberbatch ve Martin Freeman’ın oynadığı Sherlock’u izlediyseniz bu diziyi de izlemek isteyebilirsiniz.

The Irregulars, 19.yüzyıl Londra’sında geçmektedir. “Baker Street Irregulars” olarak bilinen gençlerden oluşan sokak çetesi, dedektifin normalde erişemeyeceği bilgileri almasına yardım etmektedir. Bu çete, doğaüstü olayları çözmeye çalışır. Uyarlamanın yaratıcısı Tom Bidwell, hikayede Sherlock Holmes olduğunu ancak ana odak olmadığını belirtmiştir. Asıl hikaye, gençleri ve onların yolculuklarını içermektedir. Dizinin ilk sezonu 8 bölümden oluşmaktadır.

mart

Kaynakça: 1

Editör: Efe Şen