Instagram son günlerde normalden daha çok kullandığımız sosyal medya aracı. Birçok kötü haberi de gördüğümüz bu platformda moralimizi düzeltebilecek bir sürü hesap bulunmakta. Karantinada kilo aldım/verdim, evde canım çok sıkılıyor, hiç mutlu değilim ya da yeni bakış açılarına ihtiyacım var diyorsanız aşağıda listelenmiş hesaplara göz atabilirsiniz:

Ece ve Sarı @ecevesari

Kilo almak ya da vermek kişinin kendini daha iyi hissetmesi içindir ve kimse kimseyi kilosu konusunda yargılayamaz. Sanıyorum bu konuda hepimiz aynı fikirdeyiz. Ece Sarı da bir diyetisyen olarak kilolu insanlara laf etme teşebbüsünde bulunanlara pankartlarla güzel cevaplar veriyor.

@happygirlsclubtr

İlişkiler, regl dönemi, güzellik ve birçok kadının yaşadığı daha nice gündelik problemleri özgün çizimler ile birleştirerek aktaran bu hesapta mutlaka kendinizi bulacaksınızdır.

@urbanmythco

Biyografisinde de bahsettiği gibi kişisel gelişim ve mutluluk platformu olarak tanımlayabileceğimiz bu hesapta ben de kendimi buldum. Yazılarımı takip ediyorsanız ilgilendiğim birçok konu ile alakası olduğunu sizler de göreceksinizdir. Motivasyon paylaşımları, çeşitli yoga hareketleri ve sağlıklı yiyecek paylaşımları sizlerin de ilgisini çekecektir.

@duygulariyerim

Renkli çizimler ile hem gerçekçi hem de moral ve motivasyon veren paylaşımları ile güldüren ve aslında normal olan olayları bu hesabın bakış açısından gördüğünüzde “gerçekten de böyle” dedirten bir hesap.

@kendinisevsene

İnsanları ritüellere inanan ve inanmayanlar olarak ikiye ayırmak mümkün. Eğer siz inanan tarafta iseniz bu hesapta güzel ritüellere denk gelebilirsiniz. Örneğin “bereket için tarçın çubuğu yakın” gibi. Bunun dışında motivasyon cümleleri ve bazen yapmayı unuttuğumuz ama yaptığımızda çok huzur bulduğumuz şeyleri hatırlatan paylaşımlara denk gelebilirsiniz.

@mutlumesaj

Mutluluk ve motivasyon konulu alıntılar ve cümleler ile birden gününüzü değiştirebilecek bir söz ile karşılaşmanızı sağlayabilecek bir hesap olduğunu düşündüğüm mutlu mesaj hesabını keşfettiğimde bir süre içinden çıkamadım ve listeye onu da ekledim.

Son zamanlarda gerçekten de üzücü haberlerle karşılaşıyoruz. Bunun üzüntüsünü çekmemek ya da virüsten dolayı kaygılı olmamak mümkün değil fakat şuan en çok kullandığımız sosyal medya aracı Instagram ile biraz motivasyonumuzu arttırabiliriz. Ben bu yazıda son zamanlarda en çok ihtiyaç duyduğumuz moral ve motivasyona en kısa yoldan ulaşabileceğimiz Instagram hesaplarını sizler için listeledim. Keyifli okumalar. 🙂

Editör: Berfincan Doğan