Kreatif olmanın kazanımları neler? Kimler kreatif olmak zorunda? Neden kreatif olmak lazım?

Ne garip kelime değil mi şu kreatif? Daha önce kreatifin tanımını yaparken fark ettim ki yıllardır aradığım kelime buymuş. Hem sıradan değil hem de insanların üretmesini, fikirler üzerine fikirler bina etmesini ifade ediyordu. Peki, tam benlik dediğim bu kelimenin ifade ettiği anlamlandırmayı neden hayatımızın bir köşesine mutlaka koymalıyız? Ya da baş köşesine mi?

Dışarıya çıkıp sorduğunuzda “Fenomen ya da popüler biri olmak ister misin?” Ezici bir çoğunluk “Elbette” cevabını verecektir. Özellikle de biz gençler! Ya da “Einstein’dan daha bilinir olmak ister misiniz?” veyahut “Ayda 1 milyon dolar kazanmak ister misiniz?” gibi. Kim istemez? Şimdi bu soruyu kendine sorup cevap belirlemeni istiyorum. Cevabın evetse veya sadece bir şeyler başarabilmek istiyorsan gel beraber bakalım neler yapabileceğimize.  kreatif olmak

Günümüz çağında istesek de istemesek de kreatif olmak zorundayız. Çünkü muadilimizden çokça var piyasada, onlardan farkımızın olması lazım. Bunun dışında dünyaya katkı sağlamak gibi bir amaç gütmemiz gerekli. Bu amaca varabilmek için harcayacağımız çabanın yanında kreatif olmaya mecburuz. Kreatif olursan her zaman bir adım önde olursun her konuda. Ya da diyelim ki senin öyle büyük şeylerle işin yok sadece bir işe gireyim orada yükseleyim gibi bir felsefen de olabilir. Böyle deyince sanki kreatif olmaya ihtiyaç yokmuş gibi değil mi? Aslında yine var örneğin bir işte makamının artmasını istiyorsan sana verilen hedeflere ulaşman lazım. Bu hedeflere de yeni bir şeyler üretmeden, farklı yöntemler denemden ulaşman neredeyse imkansızdır ya da belirli bir yerlere kadar götürür sizi. İşte, buradaki yeni bir şeyler, farklı yöntemler yine kreatiflik oluyor.

Dünya değişiyor dostlar, artık fazlaca insan az sayıda kaynak var ve dediğim gibi muadilinizden yeteri kadarından fazlası var! Eğer en düşük seviyede olmak istemiyorsanız kreatif olmanız şart. Düzgünce bir yaşam sürmek istiyorsanız, huzurlu bir hayat geçirmek istiyorsanız, fark yaratanlardan olmak istiyorsanız, adınızın tarih sayfalarına kazınmasını istiyorsanız kreatif olmanız şart!

Hala “9 adımda kreatif düşünme nasıl olur?” yazımı okumadıysan hemen oku!

Yazıların devamı ve destek için paylaşmayı ve takip etmeyi unutma. Esenlikler, büyük başarılar dilerim.