Herkesin severek izlediği birçok dijital dizi elbette ki Netflix Türkiye’de. Yeni bir diziye başlamak istiyorsanız, Netflix yapımı veya lisanslı filmler ilginizi çekiyorsa, bilgi dolu ve eğlenceli belgeselleri izlemekten zevk alıyorsanız Netflix Türkiye’nin Mayıs ayı programı tam size göre.

Selena: Tejano Müziğinin Kraliçesi (4 Mayıs)

Selena olarak tanınan Selena Quintanilla-Pérez’in hayat hikayesini konu alan dizi efsanevi sanatçının şöhret basamaklarını tırmanırken kariyer uğruna hem kendisi hem de ailesi bu hayal için bazı fedakarlıklar yapar. Dizinin ilk sezonu 9 bölümden oluşuyor ve süresi ortalama 35-40 dakika arasıdır.

netflix

Sam’in Oğulları: Şeytani Tarikatın İzinde (5 Mayıs)

Netflix orijinal belgeselleri arasında yer alan Sam’in Oğulları, 1970’li yılların sonunda gündemi sarsan ve cinayetlerin satanist bir tarikatla ilişkili olarak gerçekleştiğine inanan gazeteci Maury Terry’nin takip ettiği adeta takıntı haline getirdiği ürpertici olayları ortaya çıkaran bir belgeseldir.

Netflix Mayıs Ayı Programı 1

Jupiter’s Legacy (7 Mayıs)

Mark Millar ve Frank Quitely’nin çizgi roman serisine dayanan, yeni bir Amerikan süper kahraman dizidir. Bu dizide ilk nesil olan süper kahramanlar bir asır boyunca dünyayı korudu. Artık çocukları, onlarca yıldır yayılan ve ailenin, gücün ve sadakatin dinamiklerini yönlendiren destansı bir dramda miraslarını yaşatmak zorundalar. Peki ilk nesil kahramanlar kadar başarılı olacaklar mı?

Netflix Mayıs Ayı Programı 2

Canavar Harmon (7 Mayıs)

Cinayetle sonuçlanan bir soygunun zanlısı olan genç, onu çoktan yargılamış olan adalet sistemine karşı masumiyetini ve dürüstlüğünü kanıtlama mücadelesi verir. Oscar ödüllü Jennifer Hudson ve Emmy Ödüllü Jeffrey Wright’ın rol aldığı filmin başrol oyuncusu Kelvin Harrison Jr.’dır.

Netflix Mayıs Ayı Programı 3

Money Explained (11 Mayıs)

Daha önce de Explained belgesellerini izlediyseniz bu belgeselinde ne kadar eğlenceli ve bilgi dolu olduğunu göreceksiniz. Sürekli olarak harcadığımız, borç aldığımız ve biriktirdiğimiz paradan bahseden belgeselde sadece olumlu yanlar yok. Kredi kartları, kumarhaneler, dolandırıclar ve öğrenci kredileri gibi riskli boyutlarını da ele alan Money Explained 11 Mayıs’ta Netflix’de.

Netflix Mayıs Ayı Programı 4

Oxygen (12 Mayıs)

Kriyojenik bir ünitede uyanan Liz, oksijeni tükenmeden önce kim olduğunu hatırlamaya çalışır ve hayatta kalmak için savaşır. Alexandre Aja tarafından yönetilen bir bilim kurgu gerilim filmidir. Amerikan-Fransız yapımı olan filmde Mélanie Laurent, Mathieu Amalric ve Malik Zidi rol alıyor.

Netflix Mayıs Ayı Programı 5

Castlevania (13 Mayıs)

Castlevania, Simon Belmont adlı bir vampir avcısının maceralarını anlatan bir animedir. Belmont ailesinin hayatta kalan son ferdi olan Simon, Doğu Avrupa’yı Vlad Dracula teröründen kurtarmak için zorlu bir mücadele verir. Dizi 4. Sezonu ile yeniden bizlerle oluyorken 3 sezonda toplamda 22 bölüm olduğunu ve bölümlerin ortalama 25 dakika olduğunu hatırlatmak isterim.

Netflix Mayıs Ayı Programı 6

Love, Death and Robots (14 Mayıs)

Netflix orijinal dizisi olan Love, Death and Robots animasyon ve bilim kurgunun harman olduğu bir dizidir. 1. Cilt 2019 tarihinde 18 bölüm olarak yayınlanmıştır. Her bir bölüm farklı bir hikâye anlatan dizinin en uzun bölümü 17 dakika olurken en kısa bölümü ise sadece 6 dakikadır. Dizide korkunç yaratıklar, uğursuz sürprizler ve kara komedi bir arada.

Netflix Mayıs Ayı Programı 7

Haunted (14 Mayıs)

Haunted, Amerikan-Çek yapımı olan paranormal bir dizidir. Antoloji dizisi, bireylerin veya grupların doğaüstü deneyimlerden bahsettiği korku hikayelerine odaklanıyor. Yapımda ölümcül bir malikane, ürkütücü bir melodi ve şeytani bir kedi görebilirsiniz. Kişiler yaşadıkları dehşet verici olayları anlatmaya devam ederken korkunç gerçekler ortaya çıkıyor. 3. Sezon bizimle buluştururken diğer sezonların 6 bölümden oluştuğunu ve her bölümün ortalama 25 dakika olduğunu bilmekte fayda var.

Netflix Mayıs Ayı Programı 8

Penceredeki Kadın (14 Mayıs)

Bir kitap uyarlaması olan penceredeki kadın, agorafobisi nedeniyle evden dışarı çıkamayan bir psikoloğun karşı komşularını gözetlerken bir suça tanık olmasını ve daha sonra bunu polislere ikna etmeye çalışmasını anlatıyor. Gary Oldman ve Anthony Mackie gibi önemli Hollywood yıldızlarının kadrosunda yer aldığı penceredeki kadın çoktan listelere eklendi.

Netflix Mayıs Ayı Programı 9

Who Killed Sara? (19 Mayıs)

Jose Ignacio Valenzuela tarafından yaratılan ve Perro Azul tarafından üretilen dizi Meksika yapımı olup gerilim türünde bir dizidir. Dizinin konusuna baktığımızda hapiste geçen 18 yılın ardından Alex, kendi itibarını korumak için kız kardeşinin cinayetini onun üzerine atan Lazcano ailesinden intikam almaya karar vermiştir.  Ancak ikinci sezonda olaylar daha da karmaşık hale gelir ve Alex, Sara’nın gerçekte kim olduğunu ve neler yaşadığını polislerden önce öğrenmek için kolları sıvamıştır.

Netflix Mayıs Ayı Programı 10

Ölüler Ordusu (21 Mayıs)

Las Vegas’taki bir zombi salgını sırasında yaşananları anlatan bir filmdir. Bir adam salgın sırasında bir grup paralı asker ile beraber büyük oynamaya karar verir. Ekip, karantina bölgesine girmeye cesaret ederek gelmiş geçmiş en büyük soygunu gerçekleştirmeye çalışıyor. Önceden zombi konusu olan diziler veya bir soygunu ele alan diziler izlemişizdir ancak ikisini tek bir filmde pek görmeyiz.

Netflix Mayıs Ayı Programı 11

Jurassic World Kretase Kampı (21 Mayıs)

Jurassic World’ü hepimiz yetişkin filmi diye düşünebilir ancak bu sefer işler değişti. Dinazorlar yüzünden katıldıkları macera kampında mahsur kalan altı gencin verdikleri yaşam mücadelesini konu anlan bir animasyondur. Çocuklar ve aileler için güzel bir seçenek olabilir. Dizinin 2. Sezonunu izlerken ilk sezonun 8 bölümden ve bu bölümlerin 24 dakikadan oluştuğunu söylemeli unutmayalım.

Netflix Mayıs Ayı Programı 12

Ragnarok (27 Mayıs)

Kirliliğin zehirlediği ve eriyen buzulların sarstığı bir Norveç kasabası, kıyameti yoğun biçimde hissetmektedir. Kadim bir kötülüğü alt etmek için bir efsane gereklidir. İskandinav dizilerini sevenler için birebirdir. 

Netflix Mayıs Ayı Programı 13

Anlaşılan o ki Mayıs ayında hepimiz keyifli zaman geçireceğiz. Ruh halimize göre listemiz dolup taşacak gibi duruyor. Hepsi ve daha fazlası için Netflix sayfasını takip etmekte fayda var. Herkese şimdiden iyi seyirler.