Öğrencilik hayatı uzun ve zorlu bir yolculuktur bu zorlukları bilen girişimciler öğrencilere yol arkadaşı olacak sosyal girişim projeleri geliştirirler. Bu projeler sayesinde öğrencilik hayatınıza renk katmaya ne dersiniz? Eğer cevabınız “evet, durdurulamaz bir öğrenciyim!” ise eğlenceli öğrencilik hayatı için projeleri incelemeye başlayalım!

UniKuni

girişim

Üniversite öğrencilerine; market, seyahat, teknolojik ürün vb. alanlarda birçok indirim sağlayan harika bir mobil uygulamadır. Uygulama içerisinde biriktireceğiniz “kuni puanları” kullanarak hediyeler kazanabilirsiniz, kısacası üniversite hayatını dolu dolu yaşamanızı sağlayan bir platformdur.

Resmi İnternet Sitesi: https://www.unikuni.com/

MezunaSor?

mezuna sor

“MezunaSor?” öğrenim durumuna bakmaksızın tüm öğrencilere; ücretsiz ders kuponları, öğrencilere özel makaleler, motivasyon etkinlikleri, hediyeler, burs duyuruları vb. öğrencilik hayatında yardımcı olabilecek her şeyi içerisinde barındıran bir sosyal girişim projesidir. Aklınıza takılan özel sorularınızı sorabileceğiniz soru-cevap bölümü sayesinde hem gizliliğiniz hat safhada olacaktır hem de onlarca mezunun deneyimleri ile sizin için en doğru yolu çizmenize yardımcı olacaktır.

Resmi İnternet Sitesi: https://mezunasor.wordpress.com/hakkimizda/

Kodluyoruz

kodluyoruz

İlköğretim, lise ve üniversite öğrencilerine bilişim ve kodlama alanında ücretsiz eğitimler vererek nitelikli gençler yetiştirmeyi hedefleyen bir kuruluştur. Bilişim ve yazılım alanlarında çalışmak isteyen öğrencilere staj olanakları sağlayarak iş hayatına atılmalarını kolaylaştırır.

Resmi İnternet Sitesi: https://www.kodluyoruz.org/

Askıda Ne Var?

askı

Üniversitelerin örgün lisans bölümlerinde okuyan öğrencilere; yemek, teknolojik ürün, kitap, dergi, konser ve tiyatro bileti vb. yüzlerce hediyeyi ücretsiz kapınıza kadar getiren bir sosyal girişim projesidir.

Resmi İnternet Sitesi: https://www.askidanevar.com/

E-Bursum

burs

“E-Bursum” ilköğretimden tutun yüksek lisans eğitimi gören tüm öğrencilere burs veren kurumlar ile öğrencileri tek bir sitede buluşturan bir sosyal girişim projesidir. “Bir öğrenci bir okulu, bir okul bir toplumu, bir toplum dünyayı değiştirebilir.” Bilinci ile demokratik burs ekosistemini oluşturmuştur.

Resmi İnternet Sitesi: https://e-bursum.com/

Toptalent

top

Üniversitenin sonlarına yaklaşırken staj ve iş bulma kaygısı başlar “Toptalent” öğrencilere kariyer koçluğu yaparak staj ve iş fırsatları sunan sosyal girişim projesidir. Şirketlere yeteneklerinizi göstermek için biçilmiş kaftandır.

Resmi İnternet Sitesi: https://toptalent.co/

Mt-Staj Programları

mt

Listemizin son sırasında bizleri “Mt-Staj Programları” karşılıyor. Üniversite son sınıf öğrencilerine hitap eden bu proje ile oturduğunuz yerden onlarca şirkete staj başvurusunda bulunabilirsiniz ayrıca kariyer günleri sayesinde online olarak şirketlerle görüntülü görüşme imkanı sunuyor.

Resmi İnternet Sitesi: https://mtstajprogramlari.com/

Siz değerli öğrenciler için derlemiş olduğumuz “Öğrenci Dostu Sosyal Girişimler” yazımızın sonuna geldik. Umarız ki başarılarla dolu, yüzünüzde ki gülümsemenin hiç kaybolmadığı bir eğitim hayatı yaşarsınız.