Bundan yaklaşık 3,5 yıl önce bir grup amatör genç; hızla gönüllü olarak bir araya gelip herkesin ısrarla karşı çıktığı, batar dediği bir işe girişti: KreatifBiri’ne! İşte o iş bugünlerde bambaşka bir aşamaya geçti….

İlk iki yıl gelen tüm olumsuz eleştirilere rağmen sürekli kendimizi geliştirmeye, yeni şeyler denemeye ve daha büyük etkiler bırakmaya olan odağımızı hiç değiştirmedik. Bu dış dünyadan ayrı çabamızın seyri, geçen yıl bu zamanlar hala gönüllü bir şekilde bu işi devam ettirken birkaç firma bizden kendileri için içerik üretmemizi istediğinde değişti. İlk başta tam anlam veremedik buna ama o firmalara da içerik üretmeye başladık ve işler beklediğimizden çok farklı bir evreye geçti. 2 yıldır sürdürdüğümüz bu işi şimdi OppZone Academy ile bambaşka bir boyuta taşıyoruz.

Biz tüm KreatifBiri süreci boyunca o kadar çok şeyi sıfırdan ve kendi kendimize öğrendik ki işte bu 3,5 yılın ardından profesyonel bir seviyeye ulaştık. Üstelik tüm bunları KreatifBiri üzerinden bizzat deneyimleyebildiğimiz için içeriğin piri olduk diyebilirim. Dışardan işin içinde olmadan yazı yazmak başkaydı, kendi platformunuz için yazmak başkaydı. Çünkü kendi platformunuz olunca onu ayakta tutmak ve yükseltmek için neler yapmanız gerektiğini acı tecrübelerle öğreniyorsunuz.

OppZone Academy Nedir?

İşte biz tüm bu tecrübeleri önce ekibimize sonra da hizmet verdiğimiz kurumlara aktarıyoruz. Academy tarafımız da burada devreye giriyor. OppZone bizim ücretli işler yaptığımız ve KreatifBiri’ni de içinde barındıran bir çatı oluşum. Bu oluşuma ekip arkadaşı seçerken biz dışarıdan kimseyi aramıyoruz çünkü bizim kendi ekibimiz var zaten. KreatifBiri devamlı olarak 15-20 arası yazarı ve 5-7 editörü kendi içinde barındırıyor. Bu arkadaşlarımızın çoğu aylar hatta yıllar boyu KreatifBiri ekibinde sürekli kendini geliştiriyor ve yetiştiriyor. İşte biz bu arkadaşlarımızın ekipte olma süresine, tecrübesine ve yetkinliğine bakarak onları Academy’den mezun edip OppZone tarafında sadece profesyonel işler üretmelerini ve bundan da bir gelir elde etmelerini sağlıyoruz.

Para İsteyen Değil Para Kazandıran Akademi

Halihazırda zaten ekibimize girer girmez başlayıp tıpkı bir akademi gibi işleyen tüm sürecimizi, şimdi biraz daha planlı ve sağlam bir zemine oturtuyoruz. Artık ekip içi yetkinlik aktarımını arttırırken dışarıdan profesyonel destekler de almaya başlayacağız. Ve tüm bunları ekip üyelerimize tamamen ücretsiz bir şekilde sağlayacağız. Yani herhangi biri, KreatifBiri ekibinde yer almaya başladıktan itibaren hem öğrenecek hem kendini sürekli geliştirecek hem de profesyonel olacak. Üstelik tüm bunlara ücretsiz erişirken büyük bir toplumsal etki de oluşturabilecek .

Son olarak, sizlere şimdiye kadar bıraktığımız etkiden de kısaca bahsetmek isterim. KreatifBiri sadece fayda, bilgi verici içerikler üreterek sadece web sitesinde 900.000 kişiye 1.500.000 defa ulaştı. Tüm süreç boyunca ekibimizden yaklaşık 250 kişi yer aldı. Toplamda 600’den fazla yazar başvurusu aldık. Daha önce hiç yazmamış insanların profesyonel olmasını sağladık. Ekip arkadaşlarımızdan bazıları burada yazdıkları için iş buldu, staj buldu, üniversite bursu kazandı… Yaklaşık 1900 yazı yazdık, bir o kadar da sitemizdeki yazılardan bağımsız sosyal medya içerikleri ürettik. Yine bunların hepsi de tamamen faydalı, boş olmayan içeriklerdi.

Sosyal medya kanallarımızdan ve sitemizden güncel olarak tüm süreci sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Ayrıca siz de hemen ekibimizde yer almak isterseni yazarlık için buraya (yazarlık başvuruları 6 aydan sonra açıldı) diğer pozisyonlar için buraya tıklayabilirsiniz.

İçerik hizmeti verdiğimiz OppZone Agency’nin web sitesine buradan erişebilirsiniz: https://oppzone.agency

Bize destek olmak veya iletişime geçmek için buraya tıklayabilirsiniz.