Hayatımızdaki sorunlarla, karşımıza çıkan engellerle baş etmemiz için hep pozitif tavır takınmamız gerektiği söylenir. İyi düşünürsek iyi şeylerin bizi bulacağı, pozitif düşüncenin önemi birçok kitapta, felsefede konu edilmiştir. Peki pozitif düşünce biçimi hayatla baş etmek yönünde gerçekten etkili midir? Her zaman pozitif kalmak mümkün müdür, gerekli midir? Evrene mesaj göndermek işe yarar mı?

secret

Mesajlarımızın Evrende Bir Karşılığı Var Mıdır?

Evrene mesaj gönderme, pozitiflik yayma meseleleri bilirsiniz ki bir süredir epeyce popüler. Meşhur “Secret” kitabını duymuş, felsefesinden haberdarsınızdır. Kısaca, evrene bu enerjiyi göndererek, yayarak istediklerimize ulaşabileceğimizi ifade eden bir düşünce sisteminden bahsediliyor. Evrenle frekanslarımız hep uyuşur mu peki? Dünyanın işleyişi bu şekilde midir? Bu yöntemin işe yarayabilmesi sizin bakış açınızla orantılıdır aslında. Belki o kadar inanırsınız ki, siz de boş durmayıp bu enerjiden istifade ederek harekete geçer ve hedefinize ulaşırsınız. İşi yalnızca pozitif düşünce ve evrene bırakmak ise her zaman sonuç vermeyebilir. Hiçbir faaliyette bulunmayıp kuru kuru evrene veya kadere bırakmanın başarı getirmesi ilginç olurdu. Ayrıca istediklerinizin gerçekleşebilmesi için en önemli şart onlara hazır olmanızdır. Yanlış zamanda, yanlış yöntemle gönderilen enerjinin sonuç vermesini beklemek güç olurdu.

evrene mesaj

İyimserlik vs Kötümserlik

Hayatta hep iyiyi görmek, iyiye odaklanmak zordur. Ama bunu başardığımız takdirde hayatımızı kolaylaştırabiliriz. “Be inspired” isimli youtube kanalında sürekli iyi düşünmenin ve iyiyi simüle etmenin somut olarak hayatımıza yansıyacağından bahsediliyor. Beyni ve hormonları adeta manipüle ederek hayatımızı daha olumlu ve kolay hale getirebileceğimiz iddia ediliyor. Ancak beyninize yaptığınız bu manipülasyon etkisiyle siz de aktif olarak çabalarsınız. Bunun etkisi gerçekten yansıyabilir. Yapılan bir çalışmada ise istatistiksel olarak pozitif insanların başına daha kötü şeyler gelebileceği gösterilmiştir. Buna göre, iyimserlik de bir noktada patlak veriyor. Çünkü hayatın gerçekliğinde acı, öfke, mutsuzluk da vardır. Bunları reddeden, bastıran birey elbet tökezleyecektir. İyiyi görmenin hayatımıza olumlu etki sağlayacağı aşikar, ama abartıldığında fayda zarara dönüşebilir. İyilik hep iyilik getirmeyebilir, her şey yolunda gitmeyebilir. Bu bilgi cebe konulup, gerçekle ve negatifliklerle de barışılıp devam edilirse hayata karşı kendimizi hazırlamış oluruz aslında. İyisiyle de kötüsüyle de hayatın tadını çıkarmanız dileğiyle!

enerji

Kaynak: https://youtu.be/RJcSAFTxYtE