Parmaklarıyla ritim tutmaktan kendini alamayanlar burada mı? Dünyanın renklerinden şarkı yapma fikri nasıl geliyor?

Specdrums adı verilen yüzük tarzı aparat bir uygulama üzerinden çalışarak renkleri sese ve ritme dönüştürüyor.

nasıl kullanılır

10 yüzükten oluşan set, Kickstarter’da çoktan hedef fonu aşmış durumda. İOS ve Android üzerinden telefonunuza bağladığınız bu yüzükleri etrafınızda gördüğünüz herhangi bir şeyin üzerindeki renklere pıt pıt vurarak ses çıkarmaya başlıyorsunuz.Farklı renkleri farklı seslere dönüştüren yüzüklerinizle istediğiniz ritmi yaratabiliyorsunuz. Ayrıca uygulama üzerinden dilediğiniz enstrümanı seçebiliyorsunuz veya kendi enstrümanınızı oluşturabiliyorsunuz. Renk- ses eşleştirmenizi de kişiselleştiren Specdrums şimdiden çok popüler olmuş durumda.

Küçük büyük her yaştan insana hitap edebilmesi için tasarlanan Specdrums özellikle stres altındaki insanlar veya sürekli kıpırdama ihtiyacı duyanlara ilaç gibi geliyor. Düşük bütçeli oluşu ve kolay kullanımlı bir cihaz oluşuyla temel müzik eğitimi için oldukça pratik bir çözüm.

Bu renkli cihazın özellikleri henüz bitmedi ! Yarattığınız döngüsel kısa müzik parçalarını Sloops adı altında arkadaşlarınızla veya sosyal medyada paylaşabiliyorsunuz. Böylece insanlar bunları indirerek üzerinde çalışabiliyor, parçaları geliştirebiliyorlar.Bu da müzikal iş birliğini güçlendiriyor.

nasıl kullanılır

Dahası müzik yapmak dışında Specdrums açık kaynak kodu içermesi sayesinde yeni oyunlar, yeni uygulamalar üretmek için de oldukça elverişli. Dizüstü bilgisayarınızda çalışabilen bu uygulama bir Bluetooth MIDI cihazı olarak da çalışabiliyor.

Kısa sürede popülerliği yakalayıp fon toplanan projenin 2018 yılı başında ürünün teslimatının yapılması bekleniyor. Sabırsızlanıyoruz!

Kaynak: https://www.kickstarter.com/projects/364756202/specdrums-music-at-your-fingertips?ref=video