Modimu kronik rahatsızlıkların ve salgın hastalıkların takibi için geliştirilen bir platformdur. Doktor, mühendis ve veri analistlerinin bir araya gelmesiyle ortaya çıkmıştır. Modimu şu an aktif olarak kullanılan bir Covid-19 modülüne sahip ve bütün cihazlardan da erişime açıktır. Bu modül ile bir dakikada sağlık riski ortalamanızı ölçebilirsiniz.

Covid-19 şüpheniz varsa yapmanız gereken 9 adet soruyu cevaplamak. Eğer risk grubunda iseniz belirli aralıklar ile testinizi yenileyerek test raporlarınıza ulaşabilirsiniz. Hastaneye başvurma ihtiyacı duyduğunuzda ise son 14 günlük sağlık raporunuzu doktorunuza göstererek erken tanıda avantaj sağlamış olursunuz.

modimu

Son günlerde tüm dünyanın ortak konusu sağlık. Bütün ülkeler büyük küçük ayrımı yapmaksızın salgın ile baş başa mücadele veriyor. Hepsinin gayesi ise en az hasar ile bu salgından kurtulmak. Dünyanın kabul ettiği bir gerçekte şudur. Salgın ile mücadelede bireylerin bulaş riskinden uzak durmaları ve hastalık belirtilerinin erken teşhis edilmesidir. Bunun için yapılması gereken ise bireylerin düzenli olarak bilgilendirilmesi ve takip edilmesidir. Türkiye, Çin, Güney Kore, Japonya ve Yeni Zelanda gibi ülkeler bu konuda geliştirilen kişisel sağlık asistanları ile salgının kontrol altına alınmasında başarı gösterdi. Hatta bazı ülkeler kullanıcılara anlık ulaşarak hastalık semptomlarının değişimlerini bile takip etti.

Türkiye ise salgın döneminde geliştirilen uygulamaları aktif kullanarak başarısına ivme kattı. Bu uygulamalardan birisi de Modimu Kişisel Sağlık Asistanı.

Modimu’yu kullanmak ise çok basit www.modimu.com adresine giderek bir dakika içinde sağlık risk ortalamanızı ölçebilirsiniz. Üstelik ÜCRETSİZ.