Yayınlandığı zamanlarda büyük bir beğeni ve kitle toplayan çizgi film Taş Devri yeni bölümleriyle ekranlara geri dönüyor!

Taş Devri’ni Hatırlayalım

Orijinal ismi The Flintstones olan dizi 1960-66 yılları arasında ABC kanalında gösterilen çizgi filmin yapımcısı, Hanna-Barbera Productions’dı. 166 bölümü yayınlanan çizgi filmin bazı karakterleri unutulmazdı: Fred Çakmaktaş, Vilma Çakmaktaş, Dino, Bambam Moloztaş, Barni Moloztaş ve Beti Moloztaş. Hatırlamayanlar için dizide geçen olaylar genellikle Taşyatağı’nda yaşayan Moloztaş ve Çakmaktaş ailesi etrafında gerçekleşirdi. Çok yakın iki arkadaş olan Fred ve Barney aynı taş ocağında çalışıyorlardı. Patronlarının sinirli biri olması ve onunla ters düşmeleri sonucunda Fred ve Barney kovulma noktasına gelirlerdi fakat bir şekilde kovulmazlardı. Fred ve Barney sıklıkla kavga ederlerdi fakat eşleri sayesinde barışırlardı. Bu gibi olaylarla geçen 6 sezonu hiç sıkılmadan izleyen seyircilere güzel haberi bir sonraki başlıkta verelim. 🙂

Taş Devri (The Flintstones) Ekranlara Geri Dönüyor!

Yapılan haberlere göre ilk aşamalarında olunan projenin bu sefer yetişkin kesime hitap etmesi bekleniyor. Warner Bros, Animation ve Brownstone Productions bir araya gelerek bu projeyi ortaya çıkaracak. Bu sefer çizgi film karakterlerinden ilham alınarak yapılacak dizinin içeriği tam olarak bilinmiyor fakat senaryosu +18 bir dille hazırlanacak. Yeni Taş Devri serisinin 2020 yılının ikinci yarısında seyirciyle buluşması bekleniyor.

Bir zamanların unutulmaz çizgi filmlerinin tekrardan sevenleriyle buluşması güzel bir fikir! Benim favori karakterim Beti Moloztaş’tı. Peki sizin favori Taş Devri karakteriniz kimdi?

Kaynakça: 1, 2