Her hafta birçok film vizyona girerken birçok film de vizyondan kaldırılır. Bazen bir filmi sinemada izlediğimize pişman, bazen de izlemediğimiz için pişman oluruz. Ben de bu durumu çokça yaşadığım için izlediğim filmler için yorumlarımı aktarmaya karar verdim. İlk ele alacağım film ise son zamanlarda nadir şok etkisi yaratan bir bilim-kurgu ve gerilim filmi olan Upgrade. Bu filmle ilgili şöyle bir dipnotta var, ben hem internetten izledim hem de sinemada çünkü maalesef Türkiye’ye çok geç geldiği için internete çok önceden düşmüştü. Haydi bakalım nasıl bir filmmiş.

Upgrade Filmi Konusu

Konu olarak eşiyle birlikte yolculuk yaparken saldıraya uğrayan Grey Trace, saldırı sonucu karısı öldürülüp kendisi de felçli kalıyor. Felçli kaldıktan sonra büyük bir teknoloji şirketinin CEO’sundan özel bir tedavi teklifi alır. Vücuduna entegre edilen STEM adı verilen implant sayesinde eskisinden daha iyi bir vücuda sahip olan Grey intikam için yola koyulur. Film de kısaca bu intikam serüvenini ele alıyor. Film boyunca “vay be geleceğin teknolojisi aslında ne kadar da faydalı ve muhteşem olacak.” demekten kendinizi alamıyorsunuz. Ayrıca sizi birçok sürpriz de bekliyor olacak.

upgrade film

Film aksiyon yönüyle, bilim kurgusal yönüyle ve özellikle gerilim yönüyle sizi oldukça tatmin edecektir. Fakat filmi başlangıç kısımları hikayeyi sağlıklı şekilde aktarmak istediklerinden olsa gerek biraz durağan geçiyor. Ben hiç sıkılmadım fakat sıkılan birçok kişi olacaktır. Tavsiyem biraz sabredip, ikinci kısmı bekleyerek hikayenin en önemli kısımlarına şahit olmanız. Ha bir de oyunculukların hoşunuza gideceği bu filmde özellikle filmi sırtlayan başrol oyuncusu Logan Marshall-Green muhteşem bir oyunculuk sergilemiş.

Bu filmi hem sinemada hem de internet ortamında izlediğimi belirtmiştim. Aslında bu da sorumuza büyük ölçüde cevap veriyor. Upgrade hem konu itibariyle, hem felsefesiyle, hem de inovatif yönüyle kesinlikle sinemada izlenmeye değer bir film. Ayrıca bunların yanında teknik detaylar bakımından da çok kaliteli bir film olmuş. Özellikle sinemada izlerken seslerin ne kadar iyi olduğunu söylemekten kendimi alamamıştım.

Son olarak filmin fragmanını mutlaka izleyin. Sizin için aşağıya Türkçe altyazılı fragmanını da bırakıyorum ve yeni filmleri de incelemeye devam edeceğim 🙂